Po Mistrzostwach Polski Sędziów

10.06.2015 12:56:00 | Michał Pietrakiewicz

W dniach 5 – 7 czerwca w Skorzęcinie odbyły się dwudzieste edycja Mistrzostw. Nasza reprezentacja zajęła XIX miejsce, ulegając m.in. wicemistrzom turnieju.


fot. ŁZKosz

Mistrzostwa Polski Sędziów (w skrócie MPSy) są jedynym takim wydarzeniem, w którym spotykają się arbitrzy z całego kraju, rywalizując na boisku w roli zawodników. Tym razem miejscem zawodów była malownicza miejscowość Skorzęcin, położona w Wielkopolsce.

Reprezentacja Łódzkiego Związku Koszykówki wystąpiła w następującym składzie: Tomasz Bąk, Michał Chrakowiecki, Szymon Giza, Katarzyna Kępa, Mariusz Krzewiński, Konrad Lasocki, Michał Lesiak, Michał Pietrakiewicz, Damian Wiaderny, Katarzyna Zabłocka.
W pierwszym meczu turnieju nasz zespół uległ późniejszym wicemistrzom, co wpłynęło na dalszą postawę zespołu, który nie mógł odnaleźć odpowiedniego tempa i płynności w grze. Drugiego dnia rywalizacji było już o wiele lepiej i udało się odnieść dwa kolejne zwycięstwa.

Przede wszystkim tegoroczne mistrzostwa były znakomitą okazją do integracji naszego środowiska, a także spędzenia czasu wolnego ze znajomymi ze wszystkich zakątków naszego kraju. Zapewne wpłynie to pozytywnie na relacje pozaboiskowe, jak również podczas prowadzenia wspólnych spotkań w rozgrywkach okręgowych jak i szczebla centralnego.

Warto zaznaczyć, że nasi sędziowie otrzymali nominacje do prowadzenia najbardziej prestiżowych meczów. Konrad Lasocki prowadził jeden z półfinałów, Michał Pietrakiewicz również półfinał oraz mecz o III miejsce, zaś Michał Chrakowiecki (Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego) był sędzią głównym Wielkiego Finału MPSów! Pod tym względem nasi arbitrzy wykazali się odpornością psychiczną, a trzeba wiedzieć, że wszyscy zawodnicy tej imprezy prowadzą zawody na najróżniejszych szczeblach rozgrywkowych – nie zabrakło także sędziów zawodowych czy też nawet międzynarodowych! Arbitrzy województwa łódzkiego dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków.

Mamy nadzieję, że za rok nasza reprezentacja pokaże się z jeszcze lepszej strony i zajmie wysokie miejsce premiowane medalami.

 

PS. W Mistrzostwach udział brała również łodzka sędzina Pandora Wesołowska, która reprezentowała Warszawę.

in4matica.pl