CieniAsy zwycięzcami łódzkiego turnieju 3x3

14.05.2017 23:12:00 | Sekretarz Biura

Drużyna z Kołobrzegu okazała się najlepsza w turnieju rozgrywanym w Porcie Łódź i to ona będzie zakładała koszulki "z orzełkiem na piersi" i reprezentowała nasz kraju w Mistrzostwach Świata i Europy.

 


fot. Radosław Jóźwiak / Port Łódź

Turniej selekcyjny do kadry narodowej rozegrano po raz pierwszy, po raz pierwszy też grano turniej w nowej lokalizacjai w Łodzi. Gościnne okazało się Centrum Handlowe Port Łódź (ul. Pabianicka 245), które udostępniło swoje zewnątrzne Patio.

W turnieju udział wzięło 11 drużyn z całego kraju. Województwo łódzkie reprezentowała jedna "Ku Chwale Zelów", która zagrała w składzie: Tomasz Pietruszewski, Sergiusz Michalak, Dominik Fiala, Rafał Szubski.

Zwycięzcy, przed turniejem byli w Polsce szóstą drużyną. Po niedzielnym sukcesie zapewne przesuną się w klasyfikacji generalnej. Zwycięski skład to: Szymon Rduch, Przemysław Rduch, Dariusz Wyka, Dawid Bręk. W nagrodę reprezentować będą nasz kraj na międzynarodowych turniejach, otrzymali voucher na kwotę 3000 zł do sklepu IKEA oraz eleganckie zegraki Festina od sponsora i oficjalne piłki 3x3 marki Wilson.

Turniej zorganizował Polski Związek Koszykówki, przy współpracy z firmą Filipa Keniga oraz CH Port Łódź. Nagrody wręczali Prezes ŁZKosz Bartłomiej Wojdak oraz Szef Marketingu PZKosz Dariusz Pućka.

Zdjęcia TUTAJ

Końcowa klasyfikacja:

1     Cieniasy Kołobrzeg
2     Planet Cash Team
3     Da Burnin' Banana
4     HW WILD SNAKES
5     Sokoły Ostrów
6     KU CHWALE - ZELÓW
7     zDolny Śląsk
8     GLV Crosshouse
9     KOTTRANS Radom
10     STREETFAME
11     Pyk Pyk Basketball

 

in4matica.pl