Sędziowie i komisarze PZKosz gotowi do sezonu

05.09.2017 21:21:00 | Dariusz Kiedrzyński

W miniony weekend, tj. 2-3 września 2017 r., w Spale odbyła się konferencja przedsezonowa rozpoczynająca formalnie nowy sezon dla arbitrów i komisarzy szczebla centralnego.


fot. Adam Krasuski

Warto przypomnieć, że nasze województwo na szczeblu centralnym reprezentują sędziowie: Szymon Giza, Mariusz Krzewiński, Konrad Lasocki, Łukasz Łaziński, Michał Pietrakiewicz, Anastazja Szwecowa oraz debiutant wśród szczeblistów - Damian Wiaderny. Michał Chrakowiecki jest sędzią z naszego województwa, który prowadzi mecze Polskiej Ligi Koszykówki i jego konferencja odbędzie się w późniejszym terminie. Nadzór komisaryczny nad rozgrywkami PZKosz sprawują Bartłomiej Wojdak, Wacław Woźniewski i Krzysztof Świerzyński. Maciej Kucharski z Kutna reprezentuje nasz okręg na meczach PLK i BLK i on podobnie jak Chrakowiecki szkolić się będzie za kilka tygodni.

Warunkiem zaliczenia konferencji dla sędziów i komisarzy PZKosz było pozytywne zdanie egzaminu teoretycznego oraz biegowego. Cała łódzka delegacja zdała pomyślnie wszystkie testy i otrzymała licencje uprawniające do pełnienia funkcji sędziego lub komisarza lig PZKosz w sezonie 2017/2018.

Gratulujemy i do zobaczenia na boiskach!

in4matica.pl