1LK: Derby regionu na inaugurację rozgrywek

28.09.2017 14:08:00 | Dariusz Kiedrzyński

Na rozpoczęcie nowego sezonu 1 Ligi Kobiet, UKS Basket Aleksandrów Łódzki zmierzy się we własnej hali z Grot Mobilis Pabianice. Z pewnością nie zabraknie emocji!

Mecz naszych zespołów zostanie rozegrany 30 września 2017 r. o godz. 18 w hali przy ul. Waryńskiego. Basket Aleksandrów Łódzki to jeden z najmłodszych statystycznie zespołów 1 Ligi Kobiet. Średnia wieku Basketek wynosi nieco ponad 18 lat. Drużyna prowadzona przez doświadczonego trenera - Piotra Neydera - jest po bardzo intensywnym okresie przygotowawczym (w tym, po ciekawym turnieju w ramach Memoriału Andrzeja Nowakowskiego), który miał za zadanie m.in. optymalizację formy zawodniczek z Miasta Sportu. Liderkami drużyny są: Natalia Danych, Agnieszka Płonka oraz trafiająca za trzy rozgrywająca Agata Maciejewska. Duża odpowiedzialność spoczywa na barkach młodziutkiej Martyny Leszczyńskiej oraz doświadczonej podkoszowej Weroniki Telendze.

Grot Mobilis Pabianice jest również bardzo młodą drużyną, w składzie której znajdują się m.in. brązowe medalistki Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, w tym 16. letnia Julia Piestrzyńska, kapitalną zawodniczką, o wielkim potencjale i wszechstronności. Pabianiczanki lubią szybką grę, lecz nie mają aż tak wielkiego obycia na parkietach pierwszoligowych co Basketki. Kluczowe będzie ustawienie trener Grota Sylwii Wlaźlak i zapobieżenie bardzo skutecznej gry Martyny Leszczyńskiej. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na mecz do Aleksandrowa.

in4matica.pl