01.10.2017 19:26:00 | Dariusz Kiedrzyński

Wystartowała 1 Liga Kobiet, Widzew Łódź grał z wicemistrzyniami Polski, zaś nasze męskie drużyny odniosły sukces w kolejnych rundach sezonu.

Basket Liga Kobiet

Widzew Łódź - Wisła Can-Pack Kraków 43:92 - statystyki TUTAJ

Mecze z tak doświadczonym i utytułowanym rywalem z Krakowa, wicemistrzem Polski, uczestnikiem rozgrywek międzynarodowych, są bardzo ważne dla młodej drużyny z Łodzi. Miejmy nadzieję, że widzewianki wyciągną jak najwięcej z tego meczu dla siebie i wyjdą silniejsze na kolejne spotkanie w BLK. Daryia Zavidna rzuciła dla Widzewa 13 punktów, zaś Brandi Harvey-Carr 10.

1 Liga Mężczyzn

Astoria Bydgoszcz - Polfarmex Kutno 62:73 - statystyki TUTAJ

Druga wygrana Polfarmexu, pierwsza na wyjeździe, daje duże nadzieje na przyszłość. Zawodnicy Kutna wciąż się "docierają", lecz wszystko idzie w dobrym kierunku. Polfarmex przypieczętował wygraną dzięki kapitalnej drugiej połowie meczu. Mateusz Zębski rzucił 20 oczek dla Kutna.

2 Liga Mężczyzn

Syntex Księżak Łowicz - AZS UMCS Lublin 85:74 - statystyki TUTAJ

Księżak wygrał swój pierwszy mecz w tym sezonie przeciwko nieprzewidywalnym akademikom lubelskim. Zawodnicy trenera Kucharka grali na wysokiej skuteczności z gry (przeszło 60%), osiągając przewagę dzięki m.in. przewadze na deskach. Michał Kucharski rzucił 20 punkty wchodząc z ławki.

Dziki Wiarszawa - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 34:75 - statystyki TUTAJ

Pewna wygrana drużyny Piotra Zycha w stolicy. ŁKS z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Zawodnicy zupełnie zdominowali warszawiaków nie pozostawiając im nawet złudzeń. Warto podkreślić, że wszyscy gracze łódzkiego zespołu zapisali się w protokole zdobywając punkty. Jacek Gwardecki rzucił ich najwiecej, bo 15.

1 Liga Kobiet

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Grot TomiQ Pabianice 81:71 - statystyki TUTAJ

W derbach regionu było wszystko za co kochamy koszykówkę. Efektowne zagrania, emocje oraz doping licznie zgromadzonej publiczności w hali przy ul. Waryńskiego. Basketki przespały pierwszą kwartę oddając pola pabianiczankom, które straciły skuteczność oraz pomysł na wygraną w dalszej części meczu. Kapitalnie zagrała Martyna Leszczyńska, która rzuciła 15 punktów oraz zebrała 10 ocze. Natomiast w drużynie z Pabianic świetnie zagrała Justyna Rudzka - 16 punktów oraz Magdalena Grzelak - 14.

AZS II Gorzów Wielkopolski - AKS SMS Łódź 82:60 - statystyki TUTAJ

Drużyna trener Elżbiety Nowak zaczęła bardzo pewnie swoje pierwsze spotkanie w nowym sezonie wygrywając kwartę 17:12. W dalszej kolejności, to gospodynie z Gorzowa przejęły inicjatywę i postawiły kropkę nad przysłowiowym "i" w czwartej kwarcie, którą wygrały aż 26:8. Pierwsze koty za płoty, miejmy nadzieję, że w dalszych meczach będzie coraz lepiej. Natalia Gwizdała rzuciła dla AKS 19 punktów.