Występy naszych zespołów (6.10-8.10)

08.10.2017 20:13:00 | Dariusz Kiedrzyński

Ważne wygrane ŁKS AZS i Syntex Księżak Łowicz w 2 Lidze Mężczyzn, pierwsze zwycięstwo drużyny Elżbiety Nowak w 1 Lidze Kobiet.

Basket Liga Kobiet

MKK Siedlce - Widzew Łódź 66:63 - statystyki TUTAJ

Po bardzo zaciętym spotakniu wyjazdowym, Widzew Łódź przegrywa po raz czwarty z rzędu w tym sezonie. Jesteśmy pewni, że gdyby ten mecz odbywał się w Hali Parkowej, to zespół z Łodzi wyszedłby z niego obronną ręką. Brandi Harvey-Carr i Darya Zavidna były bliskie tzw. "double-double" - pierwsza w nich zanotowała 13 punktów i 8 zbiórek, druga zaś 11 oczek i 7 zbiórek. Trzymamy kciuki, że w końcu los się odmieni.

1 Liga Mężczyzn

Polfarmex Kutno pauzował.

2 Liga Mężczyzn

Tur Bielsk Podlaski - Syntex Księżak Łowicz 66:70 - statystyki TUTAJ

Bardzo ważna wygrana Księżaka, ponieważ Tury potrafią napsuć wiele krwi najlepszym drużynom 2 Ligi Mężczyzn. O zwycięstwie zadecydowała trzecia kwarta meczu, wygrana przez Łowicz 19:11. Najlepszym strzelcem był Karol Dębski - 22 punkty.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Legia II Warszawa 81:71 - statystyki TUTAJ

Rezerwy Legii postawiły bardzo duże wymagania zawodnikom Piotra Zycha. Mecz stał pod znakiem walki. Po dobrym początku meczu koszykarze ŁKS zostali zaskoczeni dobrą grą warszawiaków, którzy krok po kroku odrabiali straty. Łukasz Sil, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w amatorskiej lidze CNBA, był najskuteczniejszym graczem ŁKS - 18 punkty.
Zdjęcia TUTAJ

1 Liga Kobiet

ŁKS SMS Łódź - Tęcza Leszno 66:57 - statystyki TUTAJ

Pierwsza wygrana łódzkiego klubu w tym sezonie. Podopieczne Elżbiety Nowak zagrały bardzo dobrze od samego początku spotkania (pierwsza kwarta zakończona przewagą +11). Aleksandra Wajler rzuciła 25 punktów - 5 trójek. Brawo.

Lider Swarzędz - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 84:44 - statystyki TUTAJ

Niestety nie było niespodzianki w Swarzędzu. Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodniczek Basket przegrał swój pierwszy mecz w sezonie. Roksana Płonka rzuciła 11 punktów.

Grot TomiQ Pabianice - AZS Politechnika Kraków 36:69 - statystyki TUTAJ