Występy naszych zespołów (14.10-15.10)

15.10.2017 17:35:00 | Dariusz Kiedrzyński

Bardzo dobry weekend dla żeńskich drużyn z naszego regionu. 

Basket Liga Kobiet

Widzew Łódź pauzował w tej kolejce.

1 Liga Kobiet

Olimpia Wodzisław Śląski - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:82 - statystyki TUTAJ

Natalia Danych i Roksana Płonka z Basketu zagrały kapitalny mecz. Pierwsza z nich rzuciła aż 25 punktów z czego 4/5 zza lini rzutów za trzy, druga zaś dodała 21 wchodząc do gry z ławki rezerwowych. Dodatkowo, Roksana zebrała sześć piłek. UKS Basket Aleksandrów stopniowo zaczyna grać swoją ulubioną koszykówkę i może jeszcze sprawić nie jedną niespodziankę w tym roku. 

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - ŁKS SMS Łódź 39:54 - statystyki TUTAJ

Aleksandra Wajler - zawodniczka łódzkiego klubu - nie mogła dostać lepszego prezentu na swoje urodziny niż ta wygrana z drużyną z Głuchołaz. Natalia Gwizdała rzuciła aż 28 punktów i była nie do zatrzymania. Dodatkowo zebrała 8 piłek. Krok po kroku zespół trener Elżbiety Nowak nabiera rozpędui idzie jak burza przez rozgrywki 1 Ligi Kobiet.

AZS II Gorzów Wielkopolski - Grot TomiQ Pabianice 60:65 - statystyki TUTAJ

Młode zawodniczki trener Sylwii Wlaźlak odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wygrały po zaciętym meczu z rezerwami AZS Gorzów Wielkopolski. Magdalena Grzelak rzuciła 16 punktów dla Pabianic, zaś Michalina Michalak 12. Brawo.

1 Liga Mężczyzn

Polfarmex Kutno - Doral Nysa Kłodzko 57:43 - statystyki TUTAJ

Bardzo ważna wygrana drużyny z Kutna nad wymagającym rywalem z Dolnego Śląska. Aż 11 zawodników Polfarmexu zanotowało co najmniej 10 oczek na swoim koncie. Tak na marginesie, Polfarmex jest niepokonany w tym sezonie.

2 Liga Mężczyzn

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Stal Stalowa Wola 65:94 - statystyki TUTAJ

Ciężka lekcja dla drużyny Piotra Zycha, która przystąpiła do tego meczu z pozycji lidera grupy B 2 Ligi Mężczyzn. Gracze ŁKS nie popisali się zarówno skutecznością rzutów za trzy (3/26) oraz dbałością o piłkę (aż 25 strat). Stal Stalowa Wola zagrała kapitalnie w ostatniej kwarcie meczu, którą wygrała aż 30:8 i nie dała szans drużynie ŁKS. 
Zdjęcia TUTAJ

Syntex Księżak Łowicz - Start II Lublin 109:43 - statystyki TUTAJ

Po kilku trudnych meczach drużyna z Łowicza rozgromiła u siebie jedną z najsłabszych ekip 2 Ligi Mężczyzn. Aż siedmiu zawodników Księżaka odnotowało więcej niż 10 punktów na swoim koncie - najwięcej, bo aż 17 - Michał Kucharski i Daniel Nieporęcki.

 

in4matica.pl