Gorąca środa naszych zespołów

19.10.2017 17:38:00 | Dariusz Kiedrzyński

Za nami kolejne zwycięstwo Polfarmexu Kutno w 1 Lidze Mężczyzn oraz derby regionu 2 Ligi Mężczyzn pomiędzy ŁKS AZS UŁ SG Łódź i Syntex Księżak Łowicz.

Polfarmex Kutno odniósł swoje czwarte z rzędu zwycięstwo w 1 Lidze Mężczyzn. Tym razem zawodnicy z "Miasta Róż" nie dali szans w hali przy ul. Jagiełły wyjątkowo słabo dysponowanemu zespołowi KK Warszawa, który zdołał rzucić zaledwie 25 punktów w całym meczu. Polfarmex nie znał litości i dał nauczkę warszawiakom wygrywając mecz aż 37 punktami (62:25). Najwięcej punktów rzucił Szymon Pawlak - 12, aż 11 zawodników z Kutna zapisało się w protokole meczu jako strzelcy. Jedynie Michał Marek nie rzucił żadnego punktu, lecz zebrał aż 6 piłek grając 20 minut. Polfarmex zajmuje obecnie piąte miejsce. Podobnie jak zespół z Kutna, Spójnia Stargard nie przegrała dotychczas żadengo meczu.

W środę w hali przy ul. Skorupki w Łodzi odbył się mecz pomiędzy dwoma zwaśnionymi rywalami z naszego wojewóztwa - ŁKS AZS UŁ SG Łódź i Syntex Księżak Łowicz. Niestety, ŁKS bez swojego lidera Bartka Bartoszewicza (kontuzja) nie był w stanie wygrać ze wzmocnionym przed tym sezonem Księżakiem Łowicz. Niemniej, łódzki klub walczył do samego końca i starał się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak to Łowicz po raz kolejny nie dał się ograć. Przełomowym momentem zawodów były ostatnie czwartej minuty drugiej kwarty, kiedy z wyniku 29:24 notujemy serię 0:14. Ambitna postawa w drugiej połowie pozwoliła jedynie na zbliżenie się do gości na pięć punktów w 37 minucie. Doświadczony zespół z Łowicza nie pozwolił na więcej odnosząc zasłużone zwycięstwo. W naszym zespole szczególnie widoczny był brak pod koszem Bartłomieja Bartoszewicza, co skrzętnie wykorzystywali silni podkoszowi Łowicza.Najwięcej punktów dla ŁKS zdobył niezawodny Akradiusz Świt - 19, bardzo dobrze zagrał także Kacper Dominiak - 9 oczek. Dla Księżaka punktował - Bartłomiej Bojko - 15 oraz Damian Tokarski - 12. Dzięki wygranej nad ŁKS łowicki Księżak wspiął się na szczyt grupy B 2 Ligi Mężczyzn (bilans 4:1), zaś ŁKS, mimo porażki, uplasował się na trzecim miejscu (3:2). Statystyki meczu TUTAJ