Występy naszych zespołów (28-29.10)

29.10.2017 17:50:00 | Dariusz Kiedrzyński

Chłopaki (tym razem) górą.

Basket Liga Kobiet

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Widzew Łódź 93:74 - statystyki TUTAJ

Widzewianki dzielnie się trzymały do czwartej kwarty, w której gospodynie zwiększyły swoją przewagę i nie dały ostatecznie szans zawodniczkom Dariusza Raczyńskiego. Również w tej kwarcie łódzki zespół nie powiększył swojej zdobyczy punktowej przez całe pięć minut. Niemniej, dziewczyny zostawiły serce na parkiecie, za co należą im się brawa. Kathleen Sheer zdobyła 13 punktów i dodała 6 zbiórek.

1 Liga Kobiet

AZS II Gorzów Wlkp. - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 57:51 - statystyki TUTAJ 

Dość zaskakująca porażka Basketek z rezerwami Gorzowa Wielkopolskiego. Aleksandrowianki bardzo słabo zaczęły spotkanie i dały się zdominować gorzowiankom. Martyna Leszczyńska i Klaudia Dudek rzuciły po 12 punktów zbierając odpowiednio 17 i 11 piłek. Miejmy nadzieję, że jak wróci po kontuzji Weronika Telenga los się uśmiechnie do popularnych Basketek.

MUKS Pomarańczarnia Poznań - ŁKS SMS Łódź 86:77 - statystyki TUTAJ

Nie udał się wyjazd łodzianek do Poznania. Gospodynie od pierwszej minuty narzuciły wysokie tempo gry i nie odpuściły do samego końca. Dobra passa zawodniczek Elżbiety Nowak została przerwana - miejmy nadzieję, że po raz ostatni. Karolina Podkańska i Aleksandra Wajler rzuciły razem 43 punkty (odpowiednio 23 i 22).

MUKS Chrobry Głuchołazy - Grot Tomiq Pabianice 56:46 - statystyki TUTAJ

Pabianiczanki grały jak równy z równym z zawodniczkami z Głuchołaz do trzeciej kwarty, w której rzuciły zaledwie 6 punktów tracąc aż 18. Justyna Rudzka rzuciła 18 punktów. Czekamy na wygraną!

1 Liga Mężczyzn

Noteć Inowrocław - Polfarmex Kutno 56:70 - statystyki TUTAJ

Koszykarze z Kutna po porażce ze Spójnią Stargard wrócili na stare, dobre tory i wygrali mecz w Inowrocławiu. Najwięcej punktów dla Polfarmexu rzucił Damian Janiak, który wchodząc do gry z ławki rezerowych zanotował 17 oczek. Czekamy na więcej. 

2 Liga Mężczyzn

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Tur Bielsk Podlaski 79:57 - statystyki TUTAJ

Zawodnicy ŁKS znów prężą muskuły i dzięki tej wygranej są w czołówce grupy B 2 Ligi Mężczyzn. Tury okazały się milutkie w obyciu i nie zagroziły naszym akademikom. W końcu do gry wrócił Bartłomiej Bartoszewicz, który głodny gry po kontuzji, rzucił 17 punktów i dał tzw. "kopa" swoim kolegom, motywując ich do lepszej gry. Brawo.

Syntex Księżak Łowicz zagra dopiero 9 listopada z Rosą Radom (wyjazd).

in4matica.pl