Krótkie podsumowanie turnieju w Człuchowie

13.11.2017 10:47:00 | Dariusz Kiedrzyński

Reprezentacja województwa łódzkiego młodziczek pod wodzą trener Izabeli Maj rozegrała w miniony weekend bardzo ważny turniej.

Kadra naszego województwa w składzie, o którym pisaliśmy TUTAJ, udała się na północ Polski, do Człuchowa, by powalczyć o jak najwyższe miejsce w rozstawieniu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W naszej grupie znalazły się drużyny województwa pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego i wielkopolskim. Należy dodać, że ww. reprezentacji należą bez cienia wątpliwości do czołówki kraju. 

W pierwszym meczu łódzkie zmierzyło się z Mazowszem 46:54 - statystyki TUTAJ, by już kilka godzin później stawić czoła prawdopodobnie najsilniejszemu zespołowi turnieju i kandydatowi do złotego medalu - województwu pomorskiemu, którego rdzeń stanowią aż cztery zwodniczki mierzące powyżej 190 cm. Pomorze od pierwszego gwizdka sędziowskiego narzuciło swój styl gry i zdominowało nasze zawodniczki, jednakże należy podkreślić, że łódzkie nie poddało się i walczyło do samego końca odrabiając większość strat do zdecydowanie silniejszych przeciwniczek ulegając ostatecznie 56:71 - statystyki TUTAJ. W następnym meczu, przeciwko Wielkopolsce, łodzanki zagrały kapitalnie, mocno broniąć i trafiając z trudnych pozycji, jednak w samej końcówce meczu zabrakło doświadczenia i nieco zimnej krwi. Ostatecznie województwo łódzkie uległo Wielkopolsce 58:62 - statystyki TUTAJ. W dwóch ostatnich meczach turnieju, kolejno przeciwko Dolnemu Śląskowi i Śląskowi, zabrakło naszej reprezentacji sił i determinacji. Zawodniczki walczyły dzielnie, lecz pomimo motywacji ze strony trenerów i rodziców, nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Może wyniki byłyby inne, gdyby zagrała w turnieju kapitan naszego województwa - Milena Budner. Ostatecznie łódzkie zajęło szóste miejsce. Miejmy nadzieję, że w finale zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski, zaś zdobyte doświadczenie pozowli odnieść sukces. Tego Wam życzymy, dziewczyny!

Komplet wyników, statystyki TUTAJ

in4matica.pl