Występy naszych zespołów (18.11-19.11)

19.11.2017 21:31:00 | Dariusz Kiedrzyński

To byłby bardzo udany weekend dla naszych drużyni, gdyby nie porażki drużyn najwyższych kategorii rozgrywkowych (BLK i 1 ligi mężczyzn).

Basket Liga Kobiet

Basket Gdynia - Widzew Łódź 97:62 - statystyki TUTAJ

Widzewianki były w stanie grać na równi z bardziej doświadczonymi gdyniankami tylko przez pierwsze sześć minut meczu, do momentu, gdy Basket rzucił 12 punktów z rzędu. Dalej, kibice zgromadzeni w hali w Gdyni widzieli z minuty na minutę coraz lepiej grające gospodynie, które powiększały swoją przewagę nie dając szans łodziankom. Może gdyby grała Kathleen Sheer to wyniku byłby inny? Widzew plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli BLK, bez żadnej wygranej na swym koncie.

1 Liga Kobiet

Grot TomiQ Pabianice - AKS SMS Łódź 72:59 - statystyki TUTAJ

W derbach naszego regionu nie zabrakło emocji - obie drużyny walczyły o zwycięstwo jakby był to co najmniej fianł rozgrywek 1 lIgi Kobiet, a nie mecz sezonu regularnego. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie to podopieczne Sylwii Wlaźlak wyszły z tego meczu z tarczą. Katarzyna Szymańska i Magdalena Grzelak rozegrały dla Grota kapitalne zagrody - pierwsza z nich rzuciła 15 punktów, zabrała 12 piłek, druga zaś odpowiednio 14 i 13. W AKS znów błyszczała Aleksandra Wajler - na koncie 16 punktów.
Zdjęcia TUTAJ

UKS Basket Aleksandrów Łódzki pauzował.

1 Liga Mężczyzn

Biofarm Basket Poznań - Polfarmex Kutno 72:64 - statystyki TUTAJ

Kutnianie dzielnie trzymali się aż do czwartej kwarty, w której młodzi zawodnicy z CityZen przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając tę część meczu aż 28:16. Jest to druga porażka Polfarmexu w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że jest to wypadek przy pracy. Arkadiusz Kobus rzucił 15 puntów dla Kutna.

2 Liga Mężczyzn

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - AZS UJK Kielce 68:62 - statystyki TUTAJ

Łodzianie męczyli się z Kielcami przez cały mecz. Po mocnej pierwszej kwarcie, ŁKS stracił siły, przestał trafiać, zaś obrona kielczan dała się we znaki podopiecznym Piotra Zycha. Na szczęście mecz trwa 40 minut i młodzi gracze z Łodzi zdołali zagrać świetnie w trzeciej kwarcie, by w czwartej odetchnąć. Bartłomiej Bartoszewicz rzucił 17 punktów i zebrał 10 piłek. ŁKS zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy B 2 Ligi Mężczyzn.

Syntex Księżak Lowicz - Hutnik Warszawa 75:72 - statystyki TUTAJ

Gościom ze stolicy zabrakło czasu, by odrobić straty do Księżaka, który wygrywał w końcówce już sześcioma punktami i myślami był przy następnym meczu. Syntex zajmuje drugie miejsce, po ŁKS, w tabeli grupy B 2 Ligi Mężczyzn, mając jeden mecz mniej do lidera (i wygrane derby naszego województwa). To może być ciekawa końcówka pierwszej rundy sezonu zasadniczego.