Namiecińska, Janitzka i Myszkowska odpowiadają

24.11.2017 22:34:00 | Amanda Wójcik

Sezon w trakcie, dlatego spytaliśmy trzy zawodniczki - liderki swoich zespołów, co słychać w ich drużynach i jakie mają plany na resztę sezonu.

Jako pierwsza wywiadu udzieliła Marcelina Namiecińska z drużyny U18K UKS Basket SMS II Aleksandrów Łódzki.
Marcelina, co sądzisz o poziomie zespołów waszej lidze?
- Mamy ciężki orzech do zgryzienia, drużyny są naprawdę mocne.
Co możesz powiedzieć o waszej pracy na treningach?
-
Pracujemy ciężko i wspieramy się nawzajem a to przynosi pozytywne rezultaty podczas meczu. Wasz trener sprawia wrażenie bardzo spokojnego człowieka, czy w związku z tym umie zmotywować was do wygranej?
-
To prawda jest spokojny, ale mimo to jest napędzającym ogniwem całej drużyny.
Przed Wami niedzielne spotkanie z drużyną KKS Pro-Basket Sirmax Kutno, która wygrała i przegrała tyle samo meczów co wy. Jak oceniasz Wasze szanse na zwycięstwo?
-
Ze swojej strony mogę zapewnić, że zagramy najlepiej jak się da, nic nie jest niemożliwe ani nieosiągalne.

Kolejną zawodniczką, która zechciała podzielić się z nami swoimi odczuciami w tym sezonie była Natalia Janitzka z drużyny U16K PTK Szok Pabianice.
Natalia, obecnie jesteście liderkami w grupie B, macie aż 5 zwycięstw. Jak Twoim zdaniem wygląda, to na parkiecie?

- Uważam, że ten sezon jest naprawdę bardzo dobry dla naszej drużyny, ponieważ każda z nas bardzo ciężko pracowała i na obozie i na treningach żeby zagrać jak najlepiej w każdym meczu.
Jako liderki w swojej grupie na pewno macie postawione jakieś cele, możesz coś o nich powiedzieć?
-
Nasza drużyna mierzy wysoko, ponieważ mamy duże szanse zajść daleko, mamy nadzieję, że cały nasz wysiłek dobrze wykorzystamy i będziemy mogły się cieszyć zwycięstwami.
Przed Wami teraz weekend przerwy, najbliższe spotkanie rozegracie dopiero 2 grudnia z drużyną UKS Basket Aleksandrów Łódzki, która obecnie jest na drugim miejscu w tabeli. Czy już myślicie o tym meczu?
- Na najbliższy mecz jesteśmy nastawione bardzo pozytywnie, szykujemy się na walkę i nie odpuścimy tej wygranej.

Ostatnią zawodniczką, która znalazła chwilę na powiedzenie kilku słów była zawodniczka Julia Myszkowska grająca w drużynie U18K KKS-Pro-Basket Sirmax Kutno.
Julia, dotychczas  z bilansem dwóch zwycięstw oraz trzech porażek zajmujecie czwarte miejsce w tabeli, jak z Twojej perspektywy wygląda Wasza gra?
-
Z meczu na mecz gra nam się coraz lepiej, ale jest ciężko, bo praktycznie całą drużyna U16 gramy również w starszym roczniku, ale właśnie dzięki temu nabieramy więcej pewności w grze.
A Twoim zdaniem taka gra pomaga w dalszym rozwoju? Czy raczej zniechęca do dalszej gry?
- Moim zdaniem gra ze starszymi bardzo rozwija tak jak wcześniej wspomniałam i na pewno zaowocuje w przyszłości.
Jakie są Wasze cele na ten sezon?
- Naszym celem jest granie o wejście do finałów Mistrzostw Polski, ale przed nami dużo ciężkiej pracy, aby to zrealizować.
Przed Wami mecz z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki II, który ma taki sam bilans w tabeli jak Wy. Na Waszym koncie zarówno dwa zwycięstwa oraz trzy porażki. Jaka atmosfera panuje w drużynie przed tym spotkaniem?
- Przed meczem z Aleksandrowem tak jak przed każdym innym ciężko trenujemy i zwracamy uwagę przede wszystkim na grę zespołową.

 

Dziękujemy za poświęcony czasu i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.

in4matica.pl