Występy naszych zespołów (9-10.12)

11.12.2017 06:59:00 | Dariusz Kiedrzyński

To był udany weekend dla naszych zespołów - wygrane Pabianic, Aleksandrowa, Kutna i Łowicza.

Basket Liga Kobiet

AZS Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź 73:44 - statystyki TUTAJ

Nie było niespodzianki w Gorzowie. Widzewianki jedynie przez pierwszą połowę dorównywały przeciwniczkom, które w trzeciej odsłonie rozbiły łódzki zespół aż 24:9 (podobna zapaść Widzewa miała miejsce w meczu z ENEA AZS Poznań). Nie pomogła też Widzewowi była zawodniczką AZS - Adrianna Kopciuch, która miała być tajną bronią trenera Raczyńskiego, jednak jedna zawodniczka meczu nie wygra. Najwięcej punktów dla Widzewa rzuciła Kathleen Sheer - 14. Może następnym razem się uda wygrać!

1 Liga Kobiet

AKS SMS Łódź - Politechnika Kraków 72:77 - statystyki TUTAJ

Zawodniczki Elżbiety Nowak po całkiem udanym początku sezonu, po porażce z liderem grupy B 1 Ligi Kobiet, spadły na przedostatnie miejsce w tabeli z bilansem 3:7. W meczu z Koroną AKS grał bardzo wąską rotacja. Nie pomogła kapitalna dyspozycja Oli Wajler (26 punktów) i Natalii Gwizdały (20) - Korona zagrała bardzo zespołowo obnażając wszelkie słabości łódzkiego zespołu.

Grot TomiQ Pabianice - Lider Swarzędz 68:62 - statystyki TUTAJ

Pabianiczanki zagrały w tym meczu bardzo nierówno - świetną pierwszą i trzecią kwartę przyćmiła zapaść w drugiej i czwartej odsłonie. W związku z powyższym Lider był tuż tuż odprawienia Pabianic z kwitkiem, i to na wyjeździe. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło. Agnieszka Makowska rzuciła 15 punktów i zebrała 11 zbiórek, zaś Joanna Grzelak dodała 13 punktów i 13 zbiórek.

Karkonosze Jelenia Góra - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 43:94 - statystyki TUTAJ

Czwarta z rzędu wygrana Basketek przyszła bardzo łatwo, bo w meczu z jednym z najsłabszych zespołów tej ligi. Wygrana 50. punktami cieszy, jednak czekamy na mecze z liderami grupy, by przekonać się w jakiej faktycznie formie są zawodniczki z Aleksandrowa. Agnieszka Myślak rzuciła 22 oczka, zaś Martyna Leszczyńska dodała 17 dla Basketu. Brawo.

1 Liga Mężczyzn

Elektrobud Pruszków - Polfarmex Kutno 55:86 - statystyki TUTAJ

W tej pewnej wygranej Polfarmexu  aż 11 spośród 12 zawodników grających w tym meczu rzuciło choćby punkt. To dobrze świadczy o sztabie trenerskim Kutna, który daje pograć wszystkim swoim zawodnikom w meczach że słabszymi rywalami. Tabela dostępna na stronie PZKosz przedstawia układ sił sprzed roku - mała ciekawostka.

Syntex Księżak Łowicz - Stal Stalowa Wola 86:78 - statystyki TUTAJ

Syntex wrócił na tron grupy B 2LM i z zaledwie jedną porażką wyprzedza ..... ŁKS AZS UŁ SG Łódź, który ma dwie porażki na swym koncie. Księżak wygrał bardzo trudny mecz, bowiem Stalowa Wola zawsze stawia wysokie wymogi swoim przeciwnikom, nawet grając na wyjeździe. Bartosz Włuczyński rzucił 18 punktów, 5/5 za trzy (czy to prawda?) Brawo!

in4matica.pl