1LK: Derby regionu w Pabianicach (16.12)

15.12.2017 23:15:00 | Dariusz Kiedrzyński

Już w sobotę (16.12) o godz. 18,30 Grot TomiQ Pabianice we własnej hali podejmie UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Będzie to już drugi mecz tych drużyn w tym sezonie.

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, bowiem te dwie drużyny mają ze sobą wiele niewyrównanych rachunków na różnych szczeblach rozgrywek. Rywalizacja nabiera rumieńców, bowiem ostatnio UKS Basket dość łatwo wygrał mecz o mistrzostwo naszego województwa w kategorii juniorek starszych właśnie z Pabianicami 101:68, w związku z tym Grot będzie chciał się odegrać, to nie ulega żadnym wątpliwościom. Warto podkreślić, że w obu drużynach największy potencjał tkwi w młodych zawodniczkach i to one będą odgrywać w tym meczu tzw. "pierwsze skrzypce". Szczególnie ciekawie zapowiada się pojedynek wysokich - Ewy Kielar i Darii Kowalczyk z Pabianic przeciwko Martynie Leszczyńskiej z UKS Basket. Należy też dodać, że Pabianice grają ostatnio w kratkę - raz wygrywając, raz przegrywając, natomiast Basketki wygrały ostatnie trzy mecze.

Pierwszy mecz tych zespołów jaki odbył się 30 września br. zakończył się zwycięstwem Basketek 71:61. Wszystkich fanów koszykówki zapraszamy do Hali Powiatowej w Pabianicach. Start meczu o godz. 18,30.

in4matica.pl