Występy naszych zespołów (16-17.12)

18.12.2017 08:50:00 | Dariusz Kiedrzyński

Pierwsza wygrana Widzewa Łodź w Basket Lidze Kobiet pod wodzą nowego trenera Dejana Kovacevica, derby regionu dla Pabianic, wygrana AKS - innymi słowy, kobiety rządzą w tym tygodniu.

Basket Liga Kobiet

JAS-FBG Zagłębie - Widzew Łódź 74:81 - statystyki TUTAJ

Od początku meczu przyjezdne imponowały swoją determinacją. Efektem tego było prowadzenie 2:8 po pierwszych trzech minutach spotkania. W drużynie gości imponowały przede wszystkim K. Gertchen oraz R. Schmidt, które razem zdobyły 10 z 17 punktów swojego zespołu w pierwszej kwarcie. Gospodynie jednak się nie poddawały i wróciły do gry, co pozwoliło im zakończyć tę cześć meczu rezultatem 16:17. W drugiej części spotkania zawodniczki w Łodzi grały coraz pewniej co pozwoliło im zwiększyć przewagę do ośmiu punktów. Nieskuteczność gospodyń cały czas wykorzystywała, to K. Scheer czy D. Zawidna. Imponowała przede wszystkim Scheer, która w całym spotkaniu zanotowała 21 punktów i 13 zbiórek. Obie drużyny schodziła na przerwę przy wyniku 31:39. Zmotywowane gospodynie zaczęły trzecią kwartę z dużą sportową złością, która pozwoliła im ostatecznie odrobić cztery punkty do zawodniczek Widzewa, jednak w czwartej kwarcie wszystko wróciło do smutnej dla kibiców „jasek” rzeczywistości. Znowu najlepsza na parkiecie była K. Gertchen, której punkty pozwoliły przyjezdnym odzyskać bezpieczne, siedmiopunktowe prowadzenie i zakończyć mecz  rezultatem 74:81 - źródło: pzkosz.pl

1 Liga Kobiet

Grot TomiQ Pabianice - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 60:38 - statystyki TUTAJ

W derbach naszego regionu jak zwykle nie zabrakło emocji - były faule techniczne, niesportowe, były nerwy, jednak to pabianiczanki odegraly się za ostatnią porażkę w lidze i łatwo wygrały z Basketkami. Tym samym passa trzech zwycięstw UKS została przerwana. Podczas meczu kontuzji doznała jedna z najważniejszych zawodniczek Basketu - Weronika Telenga.

AKS SMS Łódź - AZS II Gorzów Wlkp. 62:55 - statystyki TUTAJ

Znów zawodniczki AKS rozegraly spotkanie w bardzo okrojonym składzie - wystąpiło sześć zawodniczek. Wygrana cieszy, zwłaszcza, że została ona odniesiona na własnym parkiecie. Świetny mecz rozegrała Patrycja Jastrzębska - 22 punkty, 13 zbiórek.

1 Liga Mężczyzn

Polfarmex Kutno - AZS R8 Kraków 59:57 - statystyki TUTAJ

Dobra pierwsza połowa zapewniła Polfarmeksowi Kutno 12. wygraną w sezonie. Spadkowicz z PLK do przerwy prowadził różnicą 14 punktów, tracąc tylko 22. Koszykarze R8 Basket AZS Politechniki w ostatniej kwarcie kilkukrotnie zbliżyli się na odległość jednego trafienia z gry, ale nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. 15 pkt, 5 asyst i 4 zbiórki miał wchodzący z ławki Damian Janiak. W drużynie gości tylko trzech koszykarzy rzuciło powyżej 5 punktów - źródło: pzkosz.pl
Zdjęcia TUTAJ

2 Liga Mężczyzn

Hutnik Warszawa - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 87:80 - statystyki TUTAJ

Nie udała się wyprawa łodzianom do stolicy - porażki można było uniknąć, gdyby nie kłopoty na tablicach (53:28) - Hutnik zbierał wszystko, dodatkowo zamieniając zbiorki ofensywne na punkty. Nie pomogła bardzo dobra dyspozycja zarówno Bartłomieja Bartoszewicza (24 punkty, 11 zbiórek) oraz Kacpra Dominiaka - 22 oczek.

Żubry Bialystok - Syntex Księżak Łowicz 103:100 - statystyki TUTAJ

Co za mecz! Co za emocje w Białymstoku. Co za wynik. Niczym z NBA. Choć porażka po dogrywce zapewne boli, to dla takich meczów warto jest być kibicem koszykówki. Dla Księżaka, który utrzymał się na pozycji lidera grupy B 2 Ligi Mężczyzn, punktowali Maciej Cukierda 26 oczek, Bartosz Włuczyński - 20.