Występy naszych zespołów (21.12-31.12)

29.12.2017 10:19:00 | Dariusz Kiedrzyński

Aktualizujemy relacje z meczów naszych zespołów, które zostały rozegrane tuż przed świętami, jak również przed końcem roku. 

1 Liga Mężczyzn

Sokół Łańcut - Polfarmex Kutno 78:57 - statystyki TUTAJ

Polfarmex nie poradził sobie ze świetnie grającymi u siebie zawodnikami z Łańcuta. Porażka aż 21 punktami boli, bowiem aspiracje zespołu z Kutna są w tym roku wysokie i jesli się myśli o awansie, to trzeba takie spotkania wygrywać. Damian Janiak był jedynym graczem Polfarmexu, który rzucił więcej niż 10 punktów (22).

2 Liga Mężczyzn

AZS UMCS Lublin - Syntex Księżak Łowicz 79:49 - statystyki TUTAJ

Bardzo słaby mecz w wykonaniu Księżaka - zawodnicy Roberta Kucharka nie mogli trafićdo kosza - skończyli mecz ze skutecznością niespełna 30% z gry (w porówaniu AZS ponad 50%). Dodatkowo, Księżak popełnił też 20 strat. Ta porażka kosztowała Księżak pierwsze miejsce w tabeli. Miejmy nadzieję, że zawodnicy z Łowicza szybko powrócą na starą, dobrą drogę zwycięstw.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Dziki Warszawa 85:72 - statystyki TUTAJ

Tuż przed świętami w hali przy ul. Skorupki w Łodzi, miejscowy ŁKS podjął Dziki z Warszawy. Ten mecz mial jednego faworyta i faktycznie ŁKS zdołał ograć warszawiaków. Z pełnej rotacji ŁKS jedynie Hubert Lewandowski nie zapisał się na liście strzelców. Najwięcej punktów zdobył Maciej Kochaniak - 18.

1 Liga Kobiet

AZS Politechnika Kraków - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 69:78 - statystyki TUTAJ

Basketki sprawily wielką niespodziankę w starej stolicy Polski wygrywając z liderem grupy B 1 Ligi Kobiet. Natalia Danych i Martyna Leszczyńska były nie do zatrzymania - obie rzuciły po 23 punkty, na tablicach zaś szalała Weronika Telenga (21 zbiórek).

Tęcza Leszno - AKS SMS Łódź 49:61 - statystyki TUTAJ

AKS znów rozegrał mecz w bardzo okrojonym składzie - sześć zawodniczek wzięło udział w spotkaniu z Tęczą. Niemniej, AKS wygrał relatywnie latwo - do sukcesu lodzianek najbardziej przyczyniły się: Monika Skrzecz (17 punktów) oraz Natalia Gwizdała (12 punktów).

in4matica.pl