Występy naszych zespołów (6.01-7.01)

07.01.2018 17:50:00 | Dariusz Kiedrzyński

Wygrane Grota TomiQ Pabianice w 1 Lidze Kobiet oraz naszych wszystkich męskich zepołów.

Basket Liga Kobiet

Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 75:59 - statystyki TUTAJ

Widzewianki weszły w Nowy Rok z przytupem i przez pierwsze dwadzieścia minut meczu grały bardzo wyrównany basket z jednym z najlepszych zespołów ekstraklasy. Niestety w trzeciej kwarcie bydgoszczanki przycisnęły tempo i zdołały ograć Widzew aż 29:15 w zasadzie przesądzając o końcowym wyniku. Świetny mecz rozegrała Klaudia Gertchen - 19 punktów i 10 zbiórek.

1 Liga Kobiet

AKS SMS Łódź - Chrobry Głuchołazy 56:70 - statystyki TUTAJ

Drużyna z Głuchołaz przegrała u siebie z AKS, by w pierwszej kolejce tego roku zrewanżować się w Łodzi wygrywając aż 14 punktami. Monika Skrzecz i Natalia Gwizdała zdobyły dla AKS po 16 punktów. Po raz kolejny w łódzkiej drużynie wystąpiło zaledwie sześć zawodniczek, w Głuchołazach 10. O wyniku przeważyła czwarta kwarta przegrana 11 punktami przez AKS.

Grot TomiQ Pabianice - AZS II Gorzów Wielkopolski 67:60 - statystyki TUTAJ

Dzięki tej wygranej pabianiczanki odskoczyły w tabeli 1 Ligi Kobiet właśnie drużynie z Gorzowa. Grot zajmuje szóste miejsce z bilansem 7:6 (takim samym co UKS Basket Aleksandrów Łódzki). Kapitalny mecz rozgrała Magdalena Grzelak - 22 punkty, 13 zbiórek, pomagały jej dzielnie Julia Piestrzyńska (16 oczek) i Katarzyna Szymańska (14).

1 Liga Mężczyzn

Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 57:79 - statystyki TUTAJ

Wycieczka na Dolny Śląsk się udała - młody skład wrocławian prowadzony przez Radosława Hyżego starał się wygrać na swoim parkiecie i zrewanżować za porażkę w Kutnie. Na szczęście dla naszych koszykarzy, dziś świetnie zagrał równie młody, ale jakże dobry zawodnik - January Sobczak - 17 punktów, w tym trzy celne trójki. Polfarmex zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli 1 Ligi Mężczyzn z bilansem 13:4. Brawo.

2 Liga Mężczyzn

Syntex Księżak Łowicz - Tur Bielsk Podlaski 93:66 - statystyki TUTAJ

To był pojedynek strzelecki Karola Dębskiego z Łowicza i Patryka Bajtusa z Bielska - obej rzucili po 23 punkty przy świetnej skuteczności. Dzięki tej wygranej Syntex Księżak Łowicz wrocił na pierwsze miejsce w grupie B 2 Ligi (taki sam bilans co ŁKS).

Legia II Warszawa - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 63:88 - statystyki TUTAJ

Spokojna wygrana ŁKS z rezerwami Legii może tylko cieszyć - ŁKS ciągle depcze po piętach Księżakowi Łowicz (ma taki sam bilans), tak więc mecz derbowy pomiędzy naszymi drużynami będzie gorący.