Występy naszych zespołów (20-21.01)

21.01.2018 18:49:00 | Dariusz Kiedrzyński

Ze względu na Puchar Polski Kobiet oraz na ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek Starszych mecze rozgrywały nasze męskie  drużyny (Polfarmex rozgrał spotkanie w środę odnosząc sukces z KK Warszawa) i Grot TomiQ Pabianice, którego zawodniczki pokonały u siebie zespół z Głuchołaz.

1 Liga Kobiet

Grot TomiQ Pabianice - Chrobry Głuchołazy 70:67 - statystyki TUTAJ

Bardzo ważna wygrana zespołu Sylwii Wlaźlak z nieprzewidywalnym rywalem z Opolszczyzny, który jest tuż tuż w tabeli przed drużyną z Pabianic. Tymczasem Grot pnie się w górę i jest już na czwartym miejscu grupy B, co może oznaczać, że play offy są zdecydowanie w ich zasięgu. Agnieszka Makowska i Magdalena Grzelak rzuciły po 15 punktów dla Pabianic.

2 Liga Mężczyzn

AZS UJK Kielce - Syntex Księżak Łowicz 82:89 - statystyki TUTAJ

Akademicy z Kielc przeciwstawili się liderowi grupy B 2 Ligi i do trzeciej kwarty było blisko niespodzianki - łowiczanie ne mogli znaleźć rytmu i byli dominowani przez AZS UJK. Na szczęście, po przerwie, znaleźli sposób na wygraną, wzmocnili obronę i w końcu zaczęli trafiać. W efekcie trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 26:9 dla Księżaka. 23 punkty rzucił Maciej Cukierda, zaś Karol Dębski dodał 20 oczek dla Łowicza.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - AZS UMCS Lublin 79:74 - statystyki TUTAJ

Mecz wicelidera grupy B 2 Ligi Mężczyzn z trzecią drużyną przyniósł wiele niesamowitych emocji. Najważniejsze, że był wyrównany i w końcu skończył się sukcesem naszej drużyny, która zagrała nieprawdopodobną czwartą kwartę wygrywając ją 29:11 i przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrana ta oznacza nieco więcej oddechu dla drużyny Piotra Zycha, która ma mecz przewagi właśnie nad AZS Lublin. Bartłomiej Bartoszewicz rzucił 23 punkty i zebrał 12 piłek dla ŁKS.

Koszykarki z UKS Basket Aleksandrów Łódzki i AKS SMS Łódź rozegrają swoje mecze w środę 24 stycznia br.