Występy naszych zespołów (27.01-28.01)

28.01.2018 20:49:00 | Dariusz Kiedrzyński

Widzew Łódź bliski wielkiej niespodzianki we Wrocławiu, kapitalne mecze UKS Basket Aleksandrów Łódzki i AKS SMS Łódź oraz niespodziewana porażka Syntex Księżak Łowicz.

Enea Basket Liga Kobiet

Ślęza Wrocław - Widzew Łódź 68:57 - statystyki TUTAJ

Widzew Łódź postawił się wrocławiankom na tyle stanowczo, że trener Ślęzy rotował swoim skladem jak tylko mógł szukając optymalnego ustawienia i przełamania slabego dnia swojej drużyny. Widzew prowadził w tym meczu jeszcze w drugiej kwarcie (21:17), niestety po przerwie Ślęza znalazła sposób na łodzianki i odskoczyła na kilkanaście punktów w zasadzie kreśląc jakiekolwiek marzenia Widzewa o sprawienia wielkiej niespodzianki. Brandi Harvey-Carr rzuciła 15 punktów, zaś Klaudia Gertchen 12. Dla Widzewa priorytetem jest kolejne wyjazdowe spotkanie przeciwko MKK Siedlce, który posiada o jedną wygrana więcej w tabeli Enea Basket Ligi.

1 Liga Kobiet

Tęcza Leszno - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 75:76 - statystyki TUTAJ

Basketki wygrały czwarte spotkanie z rzędu, tym razem okazały się o punkt lepsze od bardzo silnej drużynie z Leszna. Świetna postawa Basketek ma swoje przełożenie na pozycję UKS w tabeli grupy B 1 Ligi Kobiet - trzecie miejsce robie wielkie wrażenie, zwłaszcza po trudnym początku sezonu. Agnieszka Myślak rzuciła 20 punktów, zaś Weronika Telenga dodała aż 19 zbiórek.

AKS SMS Łódź - Olimpia Wodzisław Śląski 93:63 - statystyki TUTAJ

Zawodniczka AKS - Natalia Gwizdała - była dziś nie do powstrzymania - rzuciła 28 punktów, z czego aż 12 zza linii 6,75 m. Oprócz Natalii świetnie zagrały: Karolina Podkańska - 19 punktów oraz Patrycja Jastrzębska 10 oczek plus 17 zbiórek. To bardzo ważna wygrana dla AKS, który walczy o playoffy.

Grot TomiQ Pabianice pauzował.

1 Liga Mężczyzn

Polfarmex Kutno rozegra kolejny mecz 4 lutego na wyjeździe przeciwko Spójni Stargard.

2 Liga Mężczyzn

Syntex Księżak Łowicz - Rosa Radom 62:93 - statystyki TUTAJ

Dość niespodziewana porażka lidera z drużyną z środka stawki grupy B 2LM. Na parkiecie szalał gracz Rosy Radom - Maciej Bojanowski, który rzucił aż 33 punkty zbierając 7 piłek, zaliczając 4 asysty i 4 przechwyty. Wśród łowiczan świetnie spisał się Maciej Kwiatkowski z 21 oczkami na swoim koncie. Miejmy nadzieję, że jest to wypadek przy pracy.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź zagra 31 stycznia przeciwko Turom z Bielska Podlaskiego.