Rozgrywki U11 czas start!

11.02.2018 22:45:00 | Piotr Cyniak

Już 18 lutego br. ruszają rozgrywki Skrzatów, a 24 lutego br. rozgrywki Skrzatek, czyli najmłodszych zawodników i zawodniczek w ŁZKosz!

W tym sezonie wystartuje rekordowa liczba 12 zespołów w U11K oraz 10 zespołów w U11M. Tyle drużyn jeszcze nie uczestniczyło w rozgrywkach, od czasu powstania obydwu lig. 

Nowością jest wporwadzony system rozgyrwek w formie turniejów z udziałem gospodarza i dwóch drużyn przyjezdnych. W każdym turnieju drużyny grają po 2 mecze, systemem każdy z każdym, drużyny przyjezdne grają mecz po meczu, a gospodarz pierwszy i ostatni mecz turnieju. Uzupełnieniem są pojedyczne mecze, które każda drużyna rozegra raz. Taki układ spowodował że turniejów ogólnie jest więcej i kluby częściej organizują spotkania u siebie, a wyjazdy krócej trwają ponieważ nie ma przerw między meczami dla gości. 

Po rezegraniu I-etapu, drużyny zostaną podzielone, zgodnie z zajętymi miejscami i rozegrają turnieje finałowe, które nie bez powodu, budzą największe emocje wśród wszystkich uczestników zgromadzonych tego dnia na hali. 

 

Rozgrywki Skrzatów U11M rozpoczynają się w niedzielę 18 lutego br., ostatnia kolejka I-go etapu odbędzie się 13 maja br. Wielki Finał zaplanowany jest na 20 maja br.

O tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego w kategorii Skrzatów powalczą drużyny:
1 AZS PWSZ I Skierniewice
2 AZS PWSZ II Skierniewice
3 Basket Fabryka
4 GTK Głowno
5 KKS Pro Basket Kutno
6 ŁKS MiniBasketLiga Szkoła Gortata
7 MKS ÓSEMKA Skierniewice
8 MUKS KING Tomaszów Mazowiecki.
9 Piotrcovia Piotrków Trybunalski.
10 TK Basket Stryków

Pierwsze cztery drużyny po etapie I-wszym zagrają w Finale A o miejsca 1-4, następne trzy zagrają w Finale B o miejsca 5-7, oraz pozostałe zagrają w Finale C o miejsca 8-10.
Szczegółowy terminarz meczów można sprawdzić TUTAJ

 

Rozgrywki Skrzatek U11K rozpoczynają się w sobotę 24 lutego br., ostatnia kolejka I-go etapu odbędzie się 12 maja br. Wielki Finał zaplanowany jest na 19 maja br.

O tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego w kategorii Skrzatek powalczą drużyny:
1 ALLES Głowno
2 KKS Pro Basket Kutno
3 ŁKS KK Łódź
4 MUKS Bełchatów
5 MUKS Widzew Łódź
6 PTK I Suwary Pabianice
7 PTK II Szmigiel Znaki Pabianice
8 UKS ATLAS I Ksawerów
9 UKS ATLAS II Ksawerów
10 UKS Basket Aleksandrów Ł.
11 UKS ORLIK Ujazd
12 UKS Szkoła Gort

Pierwsze cztery drużyny po etapie I-wszym zagrają w Finale A o miejsca 1-4, następne cztery zagrają w Finale B o miejsca 5-8, oraz pozostałe zagrają w Finale C o miejsca 9-12.
Szczegółowy terminarz meczów można sprawdzić TUTAJ

EMOCJE GWARANTOWANE!

in4matica.pl