1LK: AKS zagra z UKS Basket Aleksandrów

23.02.2018 07:12:00 | Dariusz Kiedrzyński

24 lutego 2018 r. w Łodzi przy ul. Milionowej czekają nas wielkie emocje - derby województwa łódzkiego.

W pierwszym meczu tych drużyn, to UKS Basket Aleksandrów Łódzki okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając łatwo u siebie 92:65. W grudniowym spotkaniu świetnie zagrała Weronika Telenga zdobywając aż 23 punkty zbierając 14 pilek. Martyna Leszczyńska pomogła swojej koleżance z drużyny w walce pod koszami dodając 14 oczek i kilka zbiórek. Wśród zawodniczek AKS SMS Łódź wyróżniły się Ola Waljler (15 punktów) oraz Jagoda Bandoch (14 punktów). 

Zbliżające się derby są bardzo ważnym spotkaniem dla obu drużyn - wygrana UKS może przybliżyć "Basketki" do czwartego miejsca w tabeli (obecnie taki sam bilans ma Lider Swarzędz - 10:8) i umożliwić walkę o podium, wygrana AKS ma natomiast kluczowe znaczenie dla łódzkiego zespołu w kontekście walki o playoffy (AKS zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli z bilansem 8:10, lecz zajmujący dziewiątą pozycję AZS II Gorzów Wlkp. ma o jedną wygraną mniej.

Zapraszamy wszystkich fanów kobiecej koszykówki na ten mecz już w najbliższą sobotę do hali przy ul. Milionowej. Dodajmy, że rozpocznie się on godz. 15.

Będą emocje.

in4matica.pl