1LK: Komplet naszych zespołów w fazie playoff

08.03.2018 09:05:00 | Dariusz Kiedrzyński

Rozgrywki 1 Ligi Kobiet wkraczają w decydującą fazę. Na szczęście w rundzie playoff nie zabraknie naszych trzech zespołów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki, Grot TomiQ Pabianice i AKS SMS Łódź.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki zajął ostatecznie piąte miejsce w grupie B z bilansem 12:8 i zmierzy się w pierwszej fazie playoff z mocną drużyną Lidera Swarzędz (ten sam bilans, stosunek punktowy nieco lepszy niż UKS Basket). W rundzie zasadniczej Lider Swarzędz dwukrotnie pokonał nasze "Basketki": 84:44 i 57:65. Wiemy jednak, że UKS Basket stać na dobry basket i pokonanie rywalek. Pierwszy mecz odbędzie się już 13 marca 2018 r. w Swarzędzu o godz. 19,30, drugi zaś 17 marca br. w Aleksandrowie Łódzkim o godz. 18. Miejmy nadzieję, że te dwa mecze zakończą się szczęśliwie dla zawodniczek z "Miasta Sportu".

Grot TomiQ Pabianice uplasował się na szóstej pozycji w grupie B z bilansem 10:10. W pierwszej rundzie playoff zmierzy się z Chrobry Basket Głuchołazy, z którym toczył wyrównane boje w sezonie regularnym - mecze zakończyły się wynikami odpowiednio: 47:56 i 70:67. Czeka nas wyrównana walka i można spodziewać się trzech meczów w tej serii. Podopieczne Sylwii Wlaźlak stać na awans do dalszej fazy playoff, czy jednak są w stanie mentalnie przygotować się do tej serii i zagrać dojrzały basket? Przekonamy się już 11 marca 2018 r. w Głuchołazach o godz. 17 oraz w rewanżu tydzień później w Pabianicach o godz. 17.

AKS SMS Łódź zakończył sezon regularny z bilansem 8:12 i plasując się na ostatnim premiowanym awansem do fazy playoff miejscem. Z jednej strony jest to dobra wiadomość dla zawodniczek Elżbiety Nowak, które mogą spokojnie podsumować swój nierówny sezon i nie obawiać się o spadek z 1 Ligi Kobiet. Z drugiej zaś strony czeka je walka z bardzo silną drużyną AZS Politechnika Kraków, która przegrała zaledwie jedno spotkanie (z UKS Basket Aleksandrów, tak na marginesie) wygrywając 19. Pierwszy mecz zaplanowany jest w dniu 10 marca 2018 r. w Krakowie o godz. 16, zaś rewanż 17 marca br. w Łodzi o godz. 15. Liczymy na bardzo dobrą postawę AKS i napędzenie strachu drużynie z dawnej stolicy Polski.

Komplet par pierwszej rundy playoff i terminarz meczów TUTAJ

in4matica.pl