Księżak Łowicz zwycięski w dogrywce

08.04.2018 20:24:00 | Dariusz Kiedrzyński

Sukces drużyny Roberta Kucharka w pierwszym meczu drugiej rundy playoff przeciwko Wiśle Kraków.

Niesamowite chwile grozy przeżyli fani koszykówki zebrani w hali przy ul. Topolowej w Łowiczu. Miejscowy Księżak stoczył kapitalny pojedynek z drużyną z Małopolski potrzebując dodatkowych pięciu minut dogrywki, by przypieczętować zwycięstwo w pierwszym meczu drugiej rundy playoff 106:98. Cały mecz był bardzo wyrównany, prowadzenie zmieniało się w zasadzie co kwartę. Księżak wygrywał z Wisłą 92:90 na 40 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, jednak M. Chrabota z Białej Gwiazdy trafił z wyskoku za dwa punkty na 15 sekund przed ostatnim gwizdkiem dając remis Wiśle. Łowicz próbował jeszcze ten mecz wygrać, jednak ostatnia akcja Księżaka zakończyła się stratą, zaś w posiadanie weszła Wisła, której zawodnik - J. Zaczek - oddał niecelny rzut. W dogrywce to Wisła przejęła inicjatywę i wyszła na prowadzenie 96:92. Trener Robert Kucharek robił co mógł, by jego gracze zaczęli walczyć o zwycięstwo - rotował składem na tyle efektywnie, że w ostatnich 3 minutach dogrywki Wisła zdobyła dwa, zaś Księżak 14 oczek.

Najwięcej punktów dla Księżaka zdobyli - Damian Tokarski i Karol Dębski - po 21. Bartłomiej Bojko dodał 10 punktów i 17 zbiórek.