Orlikowa Liga Mistrzów znowu gra!!!

15.06.2018 21:38:00 | Bartłomiej Wojdak

Przed nami już tylko finał wielotygodniowych rozgrywek, jakie odbywały się na terenie całego Woj. Łódzkiego! Uczestniczą w nich uczniowie szkół podstawowych (2004 i młodsi).

W Łodzi na boisku Liceum Ogólnokształcącego nr VIII przy ul, Pomorskiej 105, w środę 20 czerwca br. rozegrany zostanie turniej finałowy chłopców i dziewcząt, w którym wezmą udział zwycięzcy 12 turniejów eliminacyjnych:

Kategoria DZIEWCZĄT
1. Szkoła Podstawowa w Ujeździe
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Sieradzu
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Głownie
4. Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim
5. Szkoła Podstawowa nr 12 w Zgierzu
6. Szkoła Podstawowa nr 2 Łowicz
7. Szkoła Podstawowa nr 11 w Łodzi

Kategoria CHŁOPCÓW
1. Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu
2. Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim
3. Szkoła Podstawowa nr 7 w Kutnie
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie
5. Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi

W fazie eliminacyjnej w "Orlikowej Ligi Mistrzów" wzięło udział prawie 500 dzieci ze szkół podstawowych województwa łódzkiego. Turnieje rozgrywane był w maju i czerwcu br. Dla uczestników przygotowane zostały okolicznościowe T-shirty, a dla każdej drużyny piłki.

Najlepsze zespoły turnieju finałowego dziewcząt i chłopców, prócz sławy ;) otrzymają medale, dyplomy i puchary. Każda drużyna dostanie przed turniejem komplety do grania (koszulki i spodenki). Trenerzy, którzy zajmą ze swoimi drużynami pierwsze miejsca, tak wśród dziewczyn jak i chłopców, otrzymają zwrot kosztów 3-dniowej konsultacji szkoleniowej drużyny.

 

Harmonogram turniejów:

1. UJAZD
- czwartek, 10 maj 2018, godz. 10:00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe
MIEJSCE: SP. im. Obrońców Westerplatte, ul. Rokicińska 6

2. i 3. SIERADZ
- piątek, 11 maj 2018, godz. 10:00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 4 w Sieradzu
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP nr 10 w Sieradzu
MIEJSCE: SP nr 4, ul. Księdza Apolinarego Leśniewskiego 18

4. GŁOWNO
- poniedziałek, 14 maj 2018, godz. 09:00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 1 w Głownie
MIEJSCE: SP nr 2, ul. Gen. Andersa 37

5. TOMASZÓW MAZOWIECKI
- wtorek, 15 maj 2018, godz. 10:00
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP n14 w Tomaszowie Mazowieckim
MIEJSCE: Arena Lodowa, ul .Strzelecka 24/26

6. KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI
- środa, 16 maj 2018, godz. 09:00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim
MIEJSCE: SP nr 5, ul. Sadowa 5/7

7. ZGIERZ
- środa 23 maja 2018, godz. 09:00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 12 w Zgierzu
MIEJSCE: SP nr 8, ul. Leśmiana 1

8. KUTNO
- czwartek, 24 maj 2018, godz. 09:00
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP nr 7 w Kutnie
MIEJSCE: SP nr 7, ul. Troczewskiego 2 ( Boisko przy Al. ZHP)

9. i 10. ŁOWICZ
- wtorek, 29 maj 2018, godz. 10:00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP 2 w Łowiczu
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP 2 w Głownie

MIEJSCE: SP nr 2, ul. Adama Mickiewicza 1

11. i 12. ŁÓDŹ
- środa, 30. maja 2018, godz. 09:00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP 11 w Łodzi
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP 122 w Łodzi

MIEJSCE: XXIX LO, ul. Zelwerowicza 38/44

11. TURNIEJ FINAŁOWY
- środa, 20. czerwca 2018, godz. 10.00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP z Ujazdu
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP 2 z Głowna

MIEJSCE: Łódź, VIII LO, ul. Pomorska 105

Zgłosić można było drużynę w nie mniej niż sześć i nie więcej niż 10 osób. O przyjęciu drużyny do rozgrywek decydowali pracownicy biura ŁZKosz, mając na uwadze podział geograficzny Województwa Łódzkiego i miejsca rozgrywania turniejów. Zainteresowani nauczyciele mieli wysłać zgłoszenie swojej szkoły na adres biuro@lzkosz.pl. Zgłoszenie musiało zawierać:

- numer szkoły,
- nazwę miejscowości,
- rodzaj drużyny (dziewczęta lub chłopcy)
- imię i nazwisko dyrektora szkoły,
- imię i nazwisko opiekuna,
- telefon komórkowy i adres e-mail opiekuna,
- ilość dzieci (na tym etapie bez konieczności podawania ich danych).

Nauczycieli gotowych zorganizować turniej w swojej miejscowości, prosimy o kontakt z biurem ŁZKosz (biuro@lzkosz.pl lub tel. 506 590 025). Warunkiem koniecznym jest sąsiadowanie szkoły z boiskiem zewnątrznym, na którym można rozegrać mecze koszykówki oraz posiadanie sali gimnastycznej z koszami, do której zostaną przeniesione rozgrywki w razie niepogody (sala powinna mieć wymiary nie mniejsze niż 24m x13m). Przewidujemy wynagrodzenie dla osób organizujących turnieje na swoim terenie.

 

Kto zwyciężył w zeszłym roku w informacji TUTAJ. Gdzie grane były turnieje w informacji TUTAJ

Szkoły, które uczestniczyły w rozgrywkach w zeszłym roku:
W kategorii dziewcząt: SP nr 4 Sieradz, SP nr 10 Sieradz, Gimnazjum nr 3 Sieradz, Zespół Szkół Katolickich Sieradz, SP nr 14 Tomaszów Mazowiecki, SP Będków, SP Niewiadów, ZS Ujazd, SP nr 13 Bełchatów, Gim nr 2 Bełchatów, Gim nr 4 Bełchatów, Gim nr 5 Bełchatów, MZS Aleksandrów Łódzki I, MZS Aleksandrów Łódzki II, SP nr 4 Kolumna, Gim nr 34 Łódź, SP nr 1 Głowno, SP nr 2 Głowno, SP nr 3 Głowno, Gimnazjum Powiatowe w Głownie, SP nr 9 Kutno, SP nr 1 Kutno, SP Krośniewice, ZSI Skierniewice, ZSI II Skierniewice, Gimnazjum nr 1 Skierniewice, SP  Dębowa Góra.

W kategorii chłopców: SP nr 4 Sieradz, SP nr 10 Sieradz, Gimnazjum nr 3 Sieradz, Zespół Szkół Katolickich Sieradz, SP Niewiadów, SP nr 7 Tomaszów Mazowiecki, SP nr 14 Tomaszów Mazowiecki, ZS Ujazd, ZS Zawada, ZS Zawada II, ZSG Będków, ZSI Skierniewice, Gimnazjum nr 1 Skierniewice, SP  Dębowa Góra, SP nr 7 Skierniewice, ZSI II Skierniewice.

 

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Witolda Stępnia. 

Program jest realizowany przez ŁZKosz ze środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, na realizację zadania publicznego - Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej" pod nazwą "Orlikowa Liga Mistrzów w piłce koszykowej".

in4matica.pl