Szkoły Podstawowe z Głowna i Ujazdu najlepsze!

21.06.2018 00:04:00 | Bartłomiej Wojdak

Zakończyliśmy rozgrywki X edycji Orlikowej Ligi Mistrzów. Turniej finałowy jaki rozegrany został w Łodzi, był zwieńczeniem dwumiesięcznej rywalizacji kilkudziesięciu drużyn z terenu całego Woj. Łódzkiego.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji rozegranych zostało sześć turniejów chłopców i osiem dziewcząt, w tym finały. Udział wzięło 39 szkół podstawowych z terenu Woj. Łódzkiego, które w sumie wystawiły 49 drużyn - 19 chłopców i 30 dziewcząt. W lidze udział wzięło 446 dzieci i 53 opiekunów co daje łączną liczbę uczestników 499 osób.

W turnieju finałowym, który rozegrany został (20 czerwca) w Łodzi na boisku Liceum Ogólnokształcącego nr VIII przy ul, Pomorskiej 105, udział wzięli zwycięzcy turniejów eliminacyjnych.

Wyniki fazy grupowej – kategoria DZIEWCZĘTA:
Grupa A
SP w Ujeździe - SP nr 1 w Głownie    69:46
SP w Ujeździe - SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim  71:1
SP nr 1 w Głownie - SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim  48:2
Grupa B
SP nr 11 w Łodzi - SP nr 4 w Sieradzu    17:9
SP nr 11 w Łodzi - SP nr 2 w Łowiczu    35:9
SP nr 4 w Sieradzu - SP nr 2 w Łowiczu    15:12
Wyniki fazy pucharowej – kategoria DZIEWCZĘTA:
Mecz o V m-ce
SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim - SP nr 2 w Łowiczu  2:16
Półfinały
SP w Ujeździe - SP nr 4 w Sieradzu    26:8
SP nr 11 w Łodzi - SP nr 1 w Głownie    22:21 (d)
Mecz o III m-ce
SP nr 1 w Głownie - SP nr 4 w Sieradzu     15:10
Finał
SP w Ujeździe - SP nr 11 w Łodzi     30:14

Klasyfikacja końcowa – kategoria DZIEWCZĄT:
1. SP im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe – Mistrzynie OLM2018
2. SP nr 11 w Łodzi – wicemistrzynie OLM2018
3. SP nr 1 w Głownie
4. SP nr 4 w Sieradzu
5. SP nr 2 w Łowiczu
6. SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim

  

Wyniki fazy grupowej – kategoria CHŁOPCY:
Grupa A
SP nr 2 w Głownie - SP nr 7 w Kutnie     38:5
Grupa B
SP nr 10 w Sieradzu - SP 14 w Tomaszowie Mazowieckim   28:24
SP nr 10 w Sieradzu - SP nr 122 w Łodzi    21:10
SP nr 122 w Łodzi - SP 14 w Tomaszowie Mazowieckim   16:21
Wyniki fazy pucharowej – kategoria CHŁOPCY:
Ćwierćfinał - Baraż o PÓŁFINAŁ
SP nr 7 w Kutnie - SP nr 122 w Łodzi    16:39
Półfinały
SP nr 2 w Głownie - SP 14 w Tomaszowie Mazowieckim  26:14
SP nr 10 w Sieradzu - SP nr 122 w Łodzi    18:8
Mecz o III m-ce
SP 14 w Tomaszowie Mazowieckim - SP nr 122 w Łodzi  39:16
Finał
SP nr 2 w Głownie - SP nr 10 w Sieradzu    32:12

Klasyfikacja końcowa – kategoria CHŁOPCY:
1. SP nr 2 w Głownie – Mistrzowie OLM2018
2. SP nr 10 w Sieradzu – Wicemistrzowie OLM2018
3. SP 14 w Tomaszowie Mazowieckim
4. SP nr 122 w Łodzi
5. SP nr 7 w Kutnie

Najlepsze zespoły turnieju finałowego, prócz sławy ;) otrzymały medale, dyplomy i puchary. Każda drużyna dostała przed turniejem komplety do grania (koszulki i spodenki). Trenerzy, którzy zajęli ze swoimi drużynami pierwsze miejsca, tak wśród dziewczyn jak i chłopców, otrzymali zwrot kosztów 3-dniowej konsultacji szkoleniowej drużyny.

Turnieje eliminacyjne rozgrywane były w miastach:
1. UJAZD
- czwartek 10 maj 2018
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP z Ujazdu
2. i 3. SIERADZ
- piątek, 11 maj 2018
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 4 z Sieradza
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP nr 10 z Sieradza
4. GŁOWNO
- poniedziałek, 14 maj 2018
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 1 z Głowna
5. TOMASZÓW MAZOWIECKI
- wtorek, 15 maj 2018
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP n14 z Tomaszowa Mazowieckiego
6. KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI
- środa, 16 maj 2018
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 5 z Konstantynowa Łódzkiego
7. ZGIERZ
- środa 23 maja 2018
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP nr 12 ze Zgierza
8. KUTNO
- czwartek, 24 maj 2018
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP nr 7 z Kutna
9. i 10. ŁOWICZ
- wtorek, 29 maj 2018
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP 2 z Łowicza
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP 2 z Głowna
11. i 12. ŁÓDŹ- środa, 30. maja 2018
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP 11 z Łodzi
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP 122 z Łodzi
13. i 14 TURNIEJ FINAŁOWY
- środa, 20. czerwca 2018, godz. 10.00
- turniej dziewcząt - zwycięzcy: SP z Ujazdu
- turniej chłopców - zwycięzcy: SP 2 z Głowna


Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Witolda Stępnia. 

Program jest realizowany przez ŁZKosz ze środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, na realizację zadania publicznego - Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej" pod nazwą "Orlikowa Liga Mistrzów w piłce koszykowej".


in4matica.pl