Juniorki z Pabianic trzecie w Polsce

Wielki sukces juniorskiej drużyny PTK Lumi Pabianice. Podopieczne trener Sylwii Wlaźlak, kończą swój sezon na bardzo wysokim, trzecim miejscu w kraju!

O turnieju finałowym, który był rozgrywany w dniach 17-21 maja 2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim pisaliśmy TUTAJ. Pabianiczanki po kapitalnych półfinałach, w których musiały zmierzyć się z bardzo silną drużyną GTK Gdyni oraz AZS Gorzów Wielkopolski (tegorocznym mistrzem Polski), wyjechały do Gorzowa pełne nadziei na sukces. Po losowaniu było wiadomo, że w pierwszej fazie nie będą musiały grać z faworytkami tego turnieju tj. właśnie z ww. drużyną z Gorzowa czy z ENEA Poznań. 

W grupie PTK Lumi Pabianice zmierzyły się z rywalkami, które wcześniej w półfinałach wygrały z UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Zagłębiem Sosnowiec. Mecz był wyrównany, lecz to pabianiczanki wyszły z niego zwycięsko. W drugim dniu rozgrywek finałowych PTK Lumi zagrało z Ostrowem Wielkopolskim przegrywając ten mecz zaledwie dwoma punktami. W ostatnim, trzecim dniu rozgrywek w "meczu o wszystko" PTK Lumi Pabianice wygrały z Sokołowem Podlaskim, by awansować z drugiego miejsca do fazy medalowej.

W półfinale zespół z Pabianic musiał przyznać wyższość drużynie z Gorzowa Wielkopolskiego 40:68, by w meczu o trzecie miejsce wygrać z rywalem z fazy grupowej - Ostrowem Wielkopolskim 58:40.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami PTK Lumi Pabianice w rozgrywkach centralnych były: Justyna Rudzka (11 punktów/mecz) oraz Julia Piestrzyńska (10,5 punktu/mecz), natomiast pod względem wskaźnika eval przodowała Daria Kowalczyk - średnio 9,4.

W fazie finałowej najwięcej punktów dla Pabianic rzucała ww. Daria Kowalczyk i Julia Piestrzyńska (odpowiednio 13,4 i 8,6 na mecz).  

Należy podkreślić, że trzecie miejsce w Polsce jest dziełem i sukcesem całej drużyny prowadzonej przez trener Sylwię Wlaźlak.

Serdecznie gratulujemy!

Komplet wyników, statystyki TUTAJ

 

in4matica.pl