Nasze w Kadrze Polski juniorek

Wielki sukces naszych młodych zawodniczek z Pabianic i Aleksandrowa Łódzkiego.

Daria Kowalczyk z PTK Lumi Pabianice i Martyna Leszczyńska z UKS Basket Aleksandrów Łódzki zostały powołane na konsultację szkoleniową kadry juniorek, która odbędzie się w dniach 28-30 maja 2017 r. w Łomiankach. Łącznie w zgrupowaniu wezmą udział aż 24 zawodniczki z najlepszych klubów w Polsce.

Daria Kowalczyk w zeszłym sezonie stanowiła o sile mistrzowskiej drużyny kadetek Widzewa Łódź, zaś w tym sezonie zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek z PTK Lumi Pabianice będąc jedną z najlepszych zawodniczek zespołu z Pabianic. Daria gra na pozycji 4-5. Do jej największych atutów należy gra pod koszem, tyłem do kosza, a także, coraz częściej rzuty z połdystansu.

Martyna Leszczyńska jest rodowitą głowianką i wychowanką klubu Alles Basket Głowno, mistrzynią Polski kadetek z Widzewem Łódź (podobnie jak Daria Kowalczyk), w tym sezonie grała pierwsze skrzypce w pierwszoligowym zespole UKS Basket Aleksandrów Łódzki na pozycji skrzydłowej oraz środkowej. Martyna była również niekwestionowaną liderką zespołu juniorek z Aleksandrowa Łódzkiego. Jest zawodniczką bardzo wszechstronną potrafiącą przejąć trudy spotkania na własne barki. Świetnie gra pod koszem, dominuje "pomalowane". 

Gratulujemy wyróżnienia!

 

in4matica.pl