Basketki ze srebrem Gimnazjady!

W dniach 14-17.06.2017 r. w Mieście Elblągu odbył się Wielki Ogólnopolski Finał Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych w koszykówce żeńskiej, gdzie o prymat Mistrza Polski walczyło 13 drużyn. Województwo łódzkie reprezentowały Mistrzynie z Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim (po raz drugi w historii szkoły - w 2015 r. zdobyły mistrzostwo kraju) prowadzone przez trenera Piotra Rozwadowskiego.

Po losowaniu aleksandrowianki znalazły się w grupie III, gdzie przeciwniczkami były gimnazjalistki z Gdyni, Konstantynowa oraz Leszna.

Już pierwszy dzień zmagań pokazał moc naszych aleksandrowianek, które o poranku zmierzyły się z tegorocznym Wicemistrzem Polski U-16 (kadetek rocznik 2001 i młodsze). Konsekwentna gra podkoszowa ze bilansowaną walką w obronie przynosi pierwszy sukces, a według trenera Piotra Rozwadowskiego był to najlepszy występ Różowych Panter w tym sezonie. Czwarta kwarta zagrana koncertowo przez gimnazjalistki z Aleksandrowa Łódzkiego daje wspaniałą wygraną otwierającą drogę do awansu.

MG Aleksandrów Łódzki – Gdynia 51:41 (8:10, 9:9; 12:10, 22:12)

W drugim pojedynku w czwartek zmierzyliśmy się z zaprzyjaźnioną ekipą z Konstantynowa, gdzie podopieczne trenera Dariusza Domitrza ambitnie walczyły w grupie "śmierci". Zwycięstwo zapewniło Reprezentacji MG w Aleksandrowie Łódzkim udział w fazie półfinałowej.

MG Aleksandrów Łódzki – Konstantynów 59:29 (24:13, 16:6; 13:4, 6:6) 

W drugim dniu zakończyliśmy fazę grupową pojedynkiem z drużyną z Leszna, w którym ponownie po zaciętym boju pokazujemy "charakter wojowniczych lwic" i bezapelacyjnie wygrywamy rywalizację w grupie III. Przypomnijmy drużyna z Leszna jest tegorocznym finalistą MP U-16, gdzie wywalczyły piąte miejsce. Niestety po niefortunnej interwencji leszczynianki do szpitala trafiła Basketka Patrycja Borawska, to był do niej ostatni występ w turnieju.

MG Aleksandrów Łódzki – Leszno 48:29 (5:7, 6:15; 9:14, 7:14)

Po dominacji w fazie grupowej nadszedł czas na drugą fazę półfinałową, gdzie według rozpiski organizatora powstała grupa A i B. W grupie A dwie najlepsze drużyny grupy I oraz III, a w grupie B najlepsze drużyny grup II i IV. 

Grupa A - Aleksandrów Łódzki, Leszno, Nowy Sącz oraz Olsztyn

Grupa B - Warszawa, Zgorzelec, Brzeg oraz Starachowice  

W pierwszym pojedynku fazy półfinałowej walczyliśmy z Olsztynem. 1/4 MP Gimnazjady 2017, to bitwa stoczona z Reprezentacją Olsztyna, gdzie oglądaliśmy wspaniałe akcje w ataku i obronie po obydwu stronach, ostatecznie wygrywają aleksandrowianki! 

MG Aleksandrów Łódzki – Olsztyn 58:57 (19:11, 11:21; 13:13, 10:12)

Wieczorem rozegraliśmy mecz dający Różowym Panterom awans do Wielkiego Finału! Wyjaśnijmy każde zwycięstwo z drużyną z Nowego Sącza dawało awans, ale przegrana tylko nie więcej niż 10 punktami! Emocje rozpoczęły się już o pierwszych minut, gdzie bezradne gimnazjalistki z Aleksandrowa Łódzkiego tracą 15 punktów, a niestety nic nie zdobywają. Podopieczne trenera Piotra nie poddają się i walczą od czwartej minuty pierwszej odsłony do ostatniej sekundy! Ambitna walka popłaca i po niewiarygodnie emocjonalnej końcówce udaje nam się obronić bezpieczną różnicę - 8 dającą awans do Wielkiego Finału! Niestety wspaniałą "przegraną" okupujemy kolejną kontuzją, tym razem Sylwii Sobczak.

MG Aleksandrów Łódzki – Nowy Sącz 41:49 (10:22, 13:9; 8:10, 10:8) 

W finale spotkały się najlepsze dwie ekipy turnieju z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Warszawy. Drużyny, które wygrywają grupę A i B i już pierwsza kwarta pokazała, że braki kadrowe i potworne zmęczenie będzie bardzo przeszkadzać w odniesieniu sukcesu. Kolejna odsłona niestety potwierdziła, jak bardzo zmęczone były aleksandrowianki, niska skuteczność rzutowa i brak agresywności w obronie natychmiast wykorzystują koleżanki z Warszawy.

Niestety dobra passa warszawianek trwa również po przerwie, ale Różowe Pantery nigdy się nie poddają! Mimo niesamowitej końcówki spotkania finałowego w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra zabrakło sił do zdobycia złota, warszawianki zasłużenie zdobywają pierwsze miejsce, a aleksandrowianki przechodzą do historii Miejskiego Gimnazjum i Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego! Po niedawnym sukcesie licealistek jako jedyny ośrodek w Polsce "wchodzimy" na pudło w rozgrywkach Gimnazjady i Licealiady! Brawo! Szkolenie młodzieży w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim na poziome szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stało się najlepszym w Polsce! 

MG Aleksandrów Łódzki – Warszawa 35:49 (2:10, 3:8; 13:15, 17:16)

Gratulujemy!

in4matica.pl