Rozgrywki

Odsłon: 984

Adriana Kopciuch

Wyniki ostatniej kolejki PZKosz (16-17.02)

Dwie wygrane i jedną porażkę odnotowały nasze zespoły podczas minionego weekendu.

1 LIGA MĘŻCZYZN:

POLFARMEX KUTNO - Pogoń Prudnik 82:76
Cóż to był za mecz! Pełen walki, emocji, uwieńczony wygraną. Koszykarze Polfarmexu praktycznie przez całe spotkanie prowadzili. Jedynie w trzeciej kwarcie pojawiło się osłabienie (9:21), które w czwartej kwarcie zostało całkowicie zniwelowane. Można śmiało powiedzieć, iż MVP tego spotkania został January Sobczak, notując 22 punkty (4/6 za 3) przy skuteczności 70%! Bardzo cieszy nas wygrana i trzymamy kciuki za kolejne wygrane! Dla tych z Państwa, których zabrakło na trybunach, przedstawiamy skrót z meczu: LINK.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - KS KSIĘŻAK SYNTEX ŁOWICZ 88:76
Tak niewiele zabrakło do udanego rewanżu w Lesznie! Zawodnicy Mikołaja Czaja po ogromnej walce, niestety ulegli gospodarzom. Jednakże warto pochwalić koszykarzy Księżaka, którzy prezentują coraz to lepszą formę z meczu na mecz: Mikołaj Stopierzyński (14 pkt, 5/8 z gry, 9 faui wymuszonych!), Łukasz Ratajczak (22pkt, 8/13 z gry) oraz Marcin Salamonik (20 pkt, 7/14 z gry).

2 LIGA MĘŻCZYZN:

ŁKS AZS UŁ SG ŁÓDŹ - MUKS Hutnik Warszawa 91:68
Po raz kolejny drużyna trenera Piotra Zycha okazała się lepsza od zespołu przyjezdnego. I po raz kolejny lepszy od Hutnika. Jedynie w pierwszej połowie koszykarze z Warszawy próbowali nawiązać walkę z ŁKSem, jednakże w trzeciej kwarcie zawodnicy Szkoły Gortata zdominowali przeciwnika, kontrolując tym samym wynik aż do końca meczu. Brawa należą się całej drużynie, a w szczególności na pochwałę zasługuje Kacper Dominiak (19pkt, 8/12 z gry, 6 asyst), Patryk Wal (16 pkt, 7/9 z gry) oraz Maciej Kochaniak, który świetnie obsługiwał kolegów notując 7 asyst oraz 7 punktów.