Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

27.03.2019

Turnieje

Odsłon: 297

Olga Gocek

Mamy nowych mistrzów Licealiady

W Aleksandrowie Łódzkim dziewczęta, a w Kutnie chłopcy spotkali się na finałach Wojewódzkiej Licealiady 2019 w koszykówce.

Turniej dziewcząt odbył się 26 marca br. z udziałem reprezentacji szkół z Sieradza, Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi oraz gospodarza turnieju, drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego.

Mistrzostwo i awans do ogólnopolskiego finału wywalczyły uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika z Aleksandrowa Łódzkiego.

Wyniki fazy grupowej
Grupa A
Mecz 1 II LO Sieradz – XXXII LO Łódź 13:74 (2:20, 0:16; 2:16, 9:20)
Mecz 3 SMS LO Aleksandrów Łódzki – II LO Sieradz 71:16 (16:3, 16:8; 20:3, 19:2)
Mecz 5 SMS LO Aleksandrów Łódzki – XXXII Łódź 51:37 (6:13, 8:2; 14:8, 23:14)

Grupa B
Mecz 2 II LO Bełchatów – II LO Tomaszów Mazowiecki 20:32 (6:3, 3:7; 4:6, 7:16)
Mecz 4 II LO Tomaszów Mazowiecki – ZS nr 1 Kutno 19:35 (9:13, 3:2; 3:12, 4:8)
Mecz 6 II LO Bełchatów – ZS nr 1 Kutno 29:48 (10:10, 5:8; 6:18, 8:12)

Faza finałowa
o miejsca III
XXXII LO Łódź – II LO Tomaszów Mazowiecki 90:25 (25:5, 24:6; 18:6, 23:8)
o miejsce I
SMS LO Aleksandrów Łódzki – ZS nr 1 Kutno 91:19 (26:2, 20:5; 23:6, 22:6)

Klasyfikacja końcowa turnieju;
1. SMS LO Aleksandrów Łódzki (powiat zgierski)
2. ZS nr 1 w Kutnie (powiat kutnowski)
3. XXXII LO Łódź (powiat łódzki)
4. II LO Tomaszów Mazowiecki (powiat tomaszowski)
5. II LO Bełchatów (powiat bełchatowski) i II LO Sieradz (powiat sieradzki)

Skład drużyny zwycięskiej:  Leszczyńska Martyna kpt., Borawska Patrycja, Janusz Martyna, Kaźmierczak Pola, Kozłowska Aleksandra, Kozłowska Klaudia, Łapińska Zofia, Olczyk Martyna, Samulak Justyna, Sobczak Sylwia, Szpera Katarzyna, Tymoszuk Julia.

Uwaga! Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach - 4 - 6 czerwca 2019 r. w Aleksandrowie Łódzkim.

 ------------------

W turnieju chłopców, 27 marca br. udział wzięły reprezentacje szkół z Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi oraz gospodarza turnieju, drużyny z Kutna.

Mistrzem Województwa zostali uczniowie SMS LO im. Marcina Gortata z Łodzi i tym samym zapewnili sobie awans do finału ogólnopolskiego.

Wyniki fazy grupowej
Grupa A:
SMS LO Łódź – ZSP Nr 1 Tomaszów Maz. 72:10
ZS Nr 2 Pabianice - ZSP Nr 1 Tomaszów Maz. 41:40
SMS LO Łódź - ZS Nr 2 Pabianice 116:28

Grupa B:
ZS Nr 1 Kutno – I LO Piotrków Tryb. 61:23
I LO Piotrków Tryb. – I LO Sieradz 49:21
ZS Nr 1 Kutno - I LO Sieradz 53:23

Mecz o III miejsce
I LO Sieradz - ZS Nr 2 Pabianice 42: 27

Mecz o I miejsce
SMS LO Łódź - ZS Nr 1 Kutno 40 : 36

Kasyfikacja końcowa turnieju:
1. SMS LO im M. Gortata Łódź ( powiat łódzki)
2. ZS Nr 1 im. St. Staszica Kutno ( powiat kutnowski)
3. I LO im. K. Jagielończyka Sieradz ( powiat sieradzki )
4. ZS Nr 2 im. J. Groszkowskiego Pabianice ( powiat pabianicki)
5. I LO Piotrków Tryb. im. B. Chrobrego ( powiat piotrkowski ) i ZSP Nr 1 im. T. Kościuszki Tomaszów Mazowiecki ( powiat tomaszowski)

Skład SMS LO im. Marcina Gortata: Ziaja Artur, Zakrzewski Bartosz, Dróżdż Bartłomiej, Gralewski Szymon, Keller Piotr, Kramarz Kacper, Maj Kacper, Parfieniuk Filip, Pietrow Jan, Rajch Piotr, Witkiewicz Kacper

Gratulujemy!

Tagi: szs Licealiada

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz