Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

28.03.2019

Inne

Odsłon: 209

Olga Gocek

Mistrzowie Szkół Podstawowych wyłonieni

W Skierniewicach uczennice i uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi) wzięły udział w finałowych turniejach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w koszykówce.

W turnieju finałowym dziewczyn, w środę 27 marca br., udział wzięły reprezentacje szkół z: Kolumny, Ksawerowa, Łodzi, Skierniewic i Tomaszowa Mazowieckiego.

Mistrzostwo Województwa Łódzkiego Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt wywalczył Zespół Szkół Ogólnokształcących - Szkoła Podstawowa nr 4 w Łasku - Kolumnie

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A:
SP 13 Bełchatów - ZSP 6 Tomaszów Maz. - 63 : 13
SP Ksawerów - SP 13 Bełchatów - 37 : 32
SP Ksawerów - ZSP 6 Tomaszów Maz. - 24 : 18

Grupa B:
ZS–SP 4 Łask–Kolumna - SP 9 Skierniewice - 22 : 18
ZS–SP 4 Łask–Kolumna - SP 199 Łódź - 30 : 22
SP 9 Skierniewice - SP 199 Łódź - 27 : 13

Mecz o III miejsce:
SP nr 9 Skierniewice - SP nr 13 Bełchatów - 28 : 16

Mecz o I miejsce:
ZS–SP 4 Łask–Kolumna - SP Ksawerów - 24 : 18

Kolejność końcowa:
1. ZS–SP 4 Łask–Kolumna – Kolumna - pow. łaski
2. SP Ksawerów - pow. pabianicki
3. SP nr 9 Skierniewice - pow. skierniewicki
4. SP nr 13 Bełchatów - pow. bełchatowski
5. SP nr 199 Łódź - pow. Łódź i ZSP nr 6 Tomaszów Maz. - pow. tomaszowski

Skład drużyny zwycięskiej: 
Bączyk Martyna, Deremoniec Martyna, Dziurlikowska Amelia, Florczak Paulina, Gawrońska Milena, Kuras Aleksandra, Lisiecka Helena, Milczarek Maria, Młynarczyk Natalia, Nowakowska Weronika, Wilczek Wiktoria, Wróblewska Karolina
Opiekun: Jarosław Wełna
 

---------------------------

W dniu 28 marca br. chłopcy rozegrali swój turniej finałowy. Udział wzięły reprezentacje szkół z: Łodzi, Pabianic, Sieradza, Skierniewic i Tomaszowa Mazowieckiego.

Mistrzostwo Województwa Łódzkiego Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 9 ze Skierniewic.

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A:
SP SMS MG Łódź - ZSP 6 Tomaszów Maz. - 56 : 27
SP SMS MG Łódź - SP nr 4 Sieradz - 42 : 21
ZSP 6 Tomaszów Maz. - SP nr 4 Sieradz - 29 : 22

Grupa B:
SP 9 Skierniewice - SP 3 Pabianice - 53 : 18

Mecz o III miejsce:
SP nr 3 Pabianice - ZSP nr 6 Tomaszów Maz. - 38 : 27

Mecz o I miejsce:
SP nr 9 Skierniewice - SP SMS MG Łódź - 44 : 24

Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 9 Skierniewice - pow. skierniewicki
2. SP SMS MG Łódź - pow. Łódź
3. SP nr 3 Pabianice - pow. pabianicki
4. ZSP nr 6 Tomaszów Maz. - pow. tomaszowski
5. SP nr 4 Sieradz - pow. sieradzki

Skład drużyny zwycięskiej:
Adamiec Miłosz, Aleksandrowicz Karol, Aleksandrowicz Maciej, El – Ward Dorian, El – Ward Goran, Juźwiuk Krzysztof, Kłąb Jakub, Łuczak Jan, Parda Franciszek, Piechota Filip, Trębacz Patryk, Zawadzki Kacper
Opiekun : Adrian El - Ward

Gratulujemy!

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz