Rozgrywki

Odsłon: 1276

Piotr Ciesielski

Basket 4EVER Ksawerów mistrzem młodziczek młodszych

Wydział Rozgrywek Łódzkiego Związku Koszykówki informuje o wyłonieniu zwycięzcy w rozgrywkach ligowych w kategorii U13K.

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy i rozegrały 10 kolejek systemem "każdy z każdym" (mecz i rewanż. Następnie zespoły z miejsc 1-2 z obu grup rywalizowały w fazie play-off o mistrzostwo ligi U13K, drużyny z miejsc 3-4 w obu grupach - o miejsca 5-8, a pozostałe ekipy - o pozycje 9-12.

W finałowym dwumeczu, drużyna Basket 4EVER Ksawerów pokonała dwukrotnie PTK Szmigiel Znaki Pabianice, odpowiednio 57:32 i 74:31 i wywalczyła tym samym tytuł Mistrza Województwa Młodziczek Młodszych.

Rywalizacja o trzecie i piąte miejsce zakończy się w kwietniu, ponieważ rewanżowe spotkania w tych parach zostały przełożone na wniosek uczestniczących klubów.