Inne

Odsłon: 1327

Stowarzyszenie CNBA

Finał 41. edycji CNBA

W Wielkim Finale Superligi podopieczni Marcina Michalskiego pokonali zespół Z Kimś 58:48. MVP spotkania został wybrany Michał Januszkiewicz, gracz zwycięskiej drużyny.

W sobotę w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego zmierzyły się zdecydowanie najlepsze zespoły minionej edycji. Basket Squad wygrał swoje wszystkie mecze w 2019 roku, zaś Z Kimś tylko raz musieli zejść z parkietu pokonani, właśnie po pojedynku z drugimi finalistami. Przez cały mecz finałowy Basket Squad utrzymywał kilkupunktową przewagę, choć na minutę przed końcem przewaga wynosiła zaledwie siedem punktów. W końcówce spotkania widzieliśmy sporo walki i błędów popełnianych przez obie strony, jednakże to wielokrotni mistrzowie ligi CNBA po raz kolejny zdobyli tytuł. Dla drużyny Adama Turanta był to debiut w finale. Niestety drużyna Z Kimś grała w dużym osłabieniu, zabrakło na parkiecie między innymi jednego z najbardziej efektownie grających zawodników ligi – Sebastiana Ferenca – czy też doświadczonych byłych zawodników ŁKS-u, Igora Grodzkiego, Wojciecha Piery oraz Adriana Kaczmarka. Najlepszym graczem meczu finałowego został wybrany Michał Januszkiewicz, który zdobył 17 punktów, a do tego dodał 5 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty. Wśród przeciwników wyróżnili się Kacper Bartos oraz Tomasz Sińczak, którzy rzucili po 14 punktów.

Podobnie jak w zeszłej edycji, w przerwie między połowami, został rozegrany finał IV edycji ligi CNBA 3x3. Po raz drugi z rzędu w meczu o pierwsze miejsce rozgrywek na jeden kosz zagrał zespół Sharks. Ich przeciwnikami byli gracze zespołu Chwyty z Pyty. Po ciekawy i efektownym meczu Chwyty z Pyty wygrały z „Rekinami” 20:16. Najlepszym graczem finału został wybrany Rafał Szubski.

W przerwach między kwartami obejrzeliśmy występy artystyczne: pokaz twerkingu w wykonaniu Bootylicious Crew z Urban Dance Zone - Szkoła Tańca w Łodzi w choreografii Małgorzaty Kasińskiej, reggaetonu w wykonaniu formacji Reggaeton Family z Family Dance - Szkoła Tańca Łódź, w choreografii Mai Goździk oraz breakdance Szymona Szulmińskiego. Organizatorzy uhoronowali także fotografa ligi – Rafała Wolskiego – który został włączony do Galerii Sław i Przyjaciół CNBA.

Po finale uczestnicy ligi oraz zaproszeni gości spotkali się w klubie muzycznym Futurysta. W jednym z najstarszych klubów w Polsce odbyła się Ceremonia Wręczenia Nagród. Rozdano kilkadziesiąt dyplomów, statuetek, medali, a także nagród rzeczowych ufundowanych przez partnerów ligi. Mistrzowie Superligi – zgodnie z tradycją – weszli w posiadanie srebrnych sygnetów, wzorem ligi NBA. Podczas Ceremonii wręczono do wspomnianej Galerii Sław Andrzeja Wierzyńskiego, który występuje na parkietach ligi CNBA od czwartej edycji, a swoją wzorową postawą i pozytywnym nastawieniem pokazuje, na czym polega radość z gry w koszykówkę.

Basket Squad - Z Kimś 58:48 (14:11, 13:14, 19:13, 12:10)

Basket Squad: Ł. Sil 20 (1); M. Januszkiewicz 17 (2); R. Kowalski 13 (2); M. Różycki 6, P. Majewski 2, T. Kołodziejczyk 0, R. Żakowski 0, T. Krajewski 0,
Z Kimś: K. Bartos 14 (2); T. Sińczak 14 (2); M. Morawski 8, P. Wal 7, A. Turant 3, M. Zaucha 2, M. Staniaszek 0.