Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

17.11.2019

Kadry

Odsłon: 678

Bartłomiej Wojdak

Łódzkie wysoko w Dywizji B

Podopieczni trenerów Adriana El-Warda i Macieja Puczyńskiego, po naprawdę świetnej grze, zajęli bardzo dobre 3. miejsce w turnieju eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jaki rozgrywany był w Radomiu. Niestety tak dobry wynik nie premiował naszej kadry do udział w OOM.

Łódzkie - Podlaskie 86:62
Wygrywamy w pierwszym meczu eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z jednym z faworytów turnieju, kadrą Woj. Podlaskiego. Zespół ten zbudowany został w oparciu o szkolnych Mistrzów Polski. Najlepszym strzelcem w naszym zespole został Dorian El-Ward, najlepszym zbierającym Janek Łuczak, a MVP meczu Kacper Ambroziak.

Opolskie - Łódzkie 59:77
Drugi mecz, pierwszego dnia turnieju i wygrana, tym razem z Kadrą Opolskiego. Pomimo ostatecznej wygranej +18 mecz układał się dość nerwowo. Po pierwszym bardzo dobrym spotkaniu bowiem w naszym zespole wkradło się rozluźnienie.

Warmińsko-Mazurskie - Łódzkie 65:79
Wygrywamy trzeci mecz z reprezentacją Warmińsko-Mazurskiego. Chcąc wygrać mecz jak najmniejszym nakładem sił, trenerzy zdecydowali się nie wystawiać jednego z najlepszych graczy Doriana El-Warda. Mecz nie okazał się jednak tak łatwy i było dość nerwowo. Przeciwnicy prowadzili przez 11 minut meczu, a prowadzenie zmieniało się aż dzewięciokrotnie. Łódzkie grało bardzo konsekwentnie i dzięki min. Maćkowi Kenigowi który zagrał świetnie w końcówce spotkania, wygrało +14 punktów. Właśnie m.in. dlatego Maciek został wybrany MVP meczu.

Łódzkie - Lubuskie 71:83
Ostatni mecz fazy grupowej niestety przegrywamy z silną reprezentacją Lubuskiego. Mecz bardzo wyrównany i mocnej walki. Lubuskie chcąc zająć pierwsze miejsce w grupie, musiało wygrać 14 "oczkami". Dlatego naskoczyło na nas z pełną determinacją. Prowadzenia w meczu zmieniało się ośmiokrotnie i pięć razy wyświetlał się na tablicy remis. Końcówka była bardzo nerwowa. Szczęście było jednak po naszej stronie i Lubuskie w ostatnich 15 sekundach, dwa rzy nie trafiło zza lini 3 pkt. Najlepszym zawodnikiem meczu w naszej drużynie był Janek Łuczak który rzucił 21 pkt, miał 11 zbiórek i 2 bloki.
Po zliczeniu punktów w tzw. małej tabel, wygrywamy grupę i następny mecz gramy z drugą drużyną grupy B.

Małopolskie - Łódzkie 91:57
Niestety przegrywamy mecz o wejście do Dywizji A i awans do  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zespół z Małopolski po bardzo dobrej grze, wyraznie wygrywa z naszą kadrą. Przewaga była dość znaczna i od początku meczu wiadomo było kto jest lepszy. Najskuteczniejszy w naszej drużynie, w tym meczu, był Dorian El-Ward, który rzucił 20 punktów.

Ostatecznie Łódzkie zajmuje ostatecznie 3. miejsce w dywizji B, a co za tym idzie jesteśmy dziewiątą drużyną w Polsce. Gratulujemy naprawdę fajnego występu, który dobrze wróży na przyszłość!

Kadra Województwa Łódzkiego grała w składzie: Krzysztof Juźwiuk,Karol Aleksandrowicz, Dorian El-Ward (kapitan), Jan Łuczak, Maciej Wójcik, Filip Piechota, Kacper Zawadzki, Miłosz Adamiec (wszyscy MKS Ósemka Skierniewice); Kacper Ambroziak, Szymon Borowski, Maciej Kenig, Piotr Szczerbaniak (ŁKS Szkoła Gortata Łódź); Maksymilian Rusin, Jakub Sadowniczyk (AZS Skierniewice) i Jakub Gawlas (PKK 99 Pabianice).

Zdjęcia - http://lzkosz.pl/zdjecia/f/215/oom--turniej-dywizji-b-chlopcow.html

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz