Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

18.11.2019

Rozgrywki

Odsłon: 753

Piotr Ciesielski

Zmiany w terminarzu U11K

 Przewodniczący Wydziału Rozgrywek ŁZKosz informuje, że z powodu wycofania się z rozgrywek zespołu MKS Ósemka Skierniewice, opublikowano nowy terminarz cyklu U11K.

W sobotę 16 listopada, Przewodniczący Wydziału Rozgrywek otrzymał informację z klubu MKS Ósemka Skierniewice o wycofaniu się drużyny tego klubu z rozgrywek U11K. Biorąc pod uwagę fakt, że rozgrywki w tym cyklu toczą się w formie turniejowej i chcąc uniknąć rozgrywania pojedynczych meczów w każdej kolejce (oraz szukania organizatorów meczów, które miały być rozegrane w Skierniewicach), co generowałoby dodatkowe koszty dla klubów, podjęto decyzję o anulowaniu w całości terminarza rozgrywek i opublikowanie jego nowej wersji. Dostępna jest ona już w systemie ESOR i na stronie internetowej ŁZKosz.

Ostatecznie w cyklu U11K bierze udział 9 drużyn. Każdy rozegra zatem 8 turniejów (plus turnieje finałowe 1-4 i 5-8).

Pierwszą kolejkę (zaplanowaną na 23 listopada) pozostawiono praktycznie bez zmian, zarówno jeśli chodzi o organizatorów (PTK Pabianice, Widzew Łódź i AKS SMS Łódź), jak i zestawienia drużyn, które w poszczególnych turniejach grają. Wynikało to z faktu, że kluby mają już zapewne zarezerwowane hale lub transport i pozwoli to na uniknięcie problemów, związanych z ewentualnymi zmianami.

Jedyna wymuszona zmiana w pierwszej kolejce, to pojawienie się w turnieju, organizowanym przez AKS SMS Łódź, drużyny Basket 4EVER Dłutów (która miała pauzować) w miejsce Ósemki Skierniewice.

Wydział Rozgrywek bardzo prosi wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z nowym terminarzem. Godziny meczów pierwszej kolejki uzupełnione są zgodnie z tym, co znajdowało się w systemie ESOR w starej wersji terminarza. Godziny rozpoczęcia meczów w kolejnych terminach, przedstawiciele klubów mogą edytować samodzielnie w systemie ESOR.

Przewodniczący Wydziału Rozgrywek podejmie starania, aby Zarząd ŁZKosz wprowadził modyfikacje w Regulaminie Zawodów ŁZKosz oraz Regulaminie Wykroczeń Administracyjnych, aby takie sytuacje, jak wycofywanie się drużyny na kilka dni przed startem rozgrywek, nie miały miejsca w przyszłości (zwłaszcza w przypadku cykli, rozgrywanych turniejowo, gdzie nie wystarczy anulować meczów z udziałem danego zespołu).

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz