Rozgrywki

Odsłon: 1440

Piotr Ciesielski

ŁKS Szkoła Gortata wicemistrzem juniorów starszych

Zakończyły się rozgrywki w cyklu U20M, rozgrywane wspólnie dla strefy BYDGOSZCZ. Drugie miejsce zajęła w nich drużyna ŁKS Szkoła Gortata.

Rozgrywki ligowe w kategorii juniora starszego toczyły się wspólnie dla województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Wzięły w nich udział trzy drużyny z terenu ŁZKosz i dwie z KPZKosz. Mistrzem strefy BYDGOSZCZ została Astoria Bydgoszcz, a najlepszą ekipą z województwa łódzkiego - ŁKS Szkoła Gortata, która zajęła drugą pozycję. Komunikat końcowy przygotuje Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki, który prowadził rozgrywki w kategorii U20M.

Tabela końcowa:

1. Enea Novum / Astoria Bydgoszcz 15 pkt
2. ŁKS Szkoła Gortata 15 pkt
3. Twarde Pierniki Toruń 12 pkt
4. KKS Pro-Basket Kutno 10 pkt
5. UMKS Księżak Łowicz 8 pkt

Dalszy przebieg rywalizacji zależeć będzie od decyzji Twardych Pierników. Zgodnie z Regulaminem Współzawodnictwa Sportowego PZKosz, mają oni prawo zgłoszenia do kategorii U20M zawodnika-ucznia SMS Jana Bosowicza (rocznikowo kadeta).

Jako strefa Bydgoszcz mamy możliwość wystawienia dwóch drużyn do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U20M. Jeśli Twarde Pierniki zdecydują się zgłosić w/w zawodnika, mają prawo do udziału w turnieju decydującym - wtedy w dniach 9-12 stycznia odbędzie się turniej z udziałem 3 drużyn: Enea Novum/Astoria Bydgoszcz, ŁKS Szkoła Gortata i Twarde Pierniki (gospodarz: Astoria Bydgoszcz), z którego awans uzyskają dwie najlepsze drużyny. Jeśli jednak zawodnik-uczeń SMS nie zostanie zgłoszony do U20M, turniej strefowy nie będzie rozgrywany, a w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski zagrają: Enea Novum/Astoria Bydgoszcz i ŁKS Szkoła Gortata.