08.03.2020

Odsłon: 1152

Bartłomiej Wojdak

Łodzianki z brązem na Olimpiadzie!

Kadra Województwa Łódzkiego, po wygranej z Kadrę Mazowsza 60:43, wywalczyła trzecie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jaka rozgrywana była w Cieszynie.

Podopieczne trener Anny Chodery i Sylwi Wieczorek pojechały na turniej bronić złotego medalu wywalczonego w roku ubiegłym. Zadanie nie było łatwe ponieważ pojechał całkiem nowy zespół. Dziewczynki z poprzedniego składu przekroczyły już bowiem dopuszczalny limit wieku - 14 lat.

Zanim dziewczyny stanęły w szranki na OOM ze swoimi przeciwniczkami, wzięły udział w turnieju o tzw. rozstawienie. Grało w nim najlepszych sześć drużyn, z ubiegłego roku. Łodzianki wypadły wtedy znakomicie, bowiem zajęły wysokie 2. miejsce. Więcej TUTAJ

Niestety na turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nie pojechała kontuzjowana Antonina Janicka z PTK Szmigiel Znaki Pabianice, która była jedną z czołowych zawodniczek zespołu. W trakcie turnieju kontuzji, eliminującej z gry, uległa Julia Koryzna. A mimo to zdobyliśmy medal!

(mecz o 3. miejsce) Mazowieckie - Łódzkie 43:60

Do pierwszej piątka OOM dziewcząt zaliczona została łodzianka Natalia Chałupka, na codzień grająca w Basket4ever Ksawerów.