Rozgrywki

Odsłon: 901

Piotr Ciesielski

Widzew Łódź mistrzem Juniorek

Koszykarki Widzewa zostały Mistrzyniami Województwa Łódzkiego w kategorii juniorek. Zawodniczki prowadzone przez Annę Choderę wygrały wszystkie 16 spotkań cyklu U17K.

Bardzo ciekawie było za plecami, prowadzącego od początku do końca rozgrywek, Widzewa. Rywalizacja o pozostałe miejsca medalowe była bardzo zażarta. Ostatecznie tytuł wicemistrzowski, a zarazem awans do turnieju strefowego, wywalczył ŁKS Koszykówka Kobiet.

W tym sezonie turniej decydujący o awansie do rozgrywek szczebla centralnego będzie bardzo rozbudowany, ponieważ poza Widzewem i ŁKS-em, zagrają w nim również dwie czołowe drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i Basket 4EVER Ksawerów, którzy oddali swoje zawodniczki do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz w Łomiankach i prawo udziału w tym turnieju mają "z urzędu". Szczegóły dotyczące turnieju strefowego opublikowane zostaną w najbliższych dniach.