Kadry

Odsłon: 1453

Bartłomiej Wojdak

Kadra Łódzkiego 4. na Olimpiadzie Młodzieży

Sezon 2020/2021 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt należał do Wielkopolskiego! Zespół ten nie przegrał żadnego meczu, pokonując Łódzkie w półfinale imprezy.

Kadra Woj. Łódzkiego jechała do Człuchowa jako jeden z faworytów turnieju finałowego, ale kontuzje dwóch zawodniczek z „pierwszej piątki” niestety bardzo osłabiły nas zespół. W domu musiała zostać Weronika Nowakowska z PTK Pabianice i Julia Rakowska z Basket 4Ever Ksawerów.

Łódzkie znalazło się w grupie B gdzie za przeciwników miało Kadry Województwa
- śląskiego
- mazowieckiego
- kujawsko-pomorskiego

Turniej nie zaczął się szczęśliwie dla naszych dziewcząt. Wysoka porażka z Kadrą Woj. Śląskiego, różnicą aż 26 pkt., dobrze nie nastrajała na resztę turnieju
Łódzkie - Śląskie 53:79 - STATYSTYKI - ZDJĘCIA - TRANSMISJA

Jednakże spotkanie z rywalkami z Mazowieckiego wyglądało już zupełnie inaczej. Podopieczne trener Anny Chodery nie dały im żadnych szans
Łódzkie - Mazowieckie 80:37 - STATYSTYKI - ZDJĘCIA TRANSMISJA

O awansie do półfinału miał jednak zdecydować miał ostatni mecz grupowy. I tym razem łodzianki pokazały swój walecznych charakter i pewnie wygrały
Kujawsko-Pomorskie - Łódzkie 42:76 - STATYSTYKI - ZDJĘCIA TRANSMISJA

Półfinał to mecz bez historii. Kadra Woj. Łódzkiego spotkała się bowiem ze zdecydowanym faworytem turnieju i późniejszym wygranym, czyli drużyną z Wielkopolski. Choć nasza drużyna nie zamierzała się poddawać, musiała w końcu ulec lepszym fizycznie przeciwniczkom.
Łódzkie - Wielkopolskie 45:89 - STATYSTYKI - ZDJĘCIA TRANSMISJA

W finale pocieszenia Pomorskie pokonało Łódzkie, choć rozpoczęło mecz od wyniku 4:15. Losy spotkania odwróciły się na początku drugiej kwarty, w której pierwsze pięć minut Kadra Pomorza wygrały 12:0. Pomorskie straciło jeszcze przewagę na początku trzeciej odsłony, ale gdy ją ponownie odzyskało, utrzymało korzystny dla siebie wynik do końcowej syreny
Pomorskie - Łódzkie 65:60 - STATYSTYKI - ZDJĘCIA TRANSMISJA