Rozgrywki

Odsłon: 943

Piotr Ciesielski

Gortatki najlepszymi kadetkami w MWŁ 3x3

Drużyna Gortatki 2, reprezentująca UKS Szkoła Gortata została Mistrzem Województwa Łódzkiego w koszykówce 3x3 w kategorii kadetek (U15K). Awans do rozgrywek centralnych wywalczył także Widzew.

Do zawodów, które odbyły się w niedzielę w Vera Sport w Łodzi porzystąpiło 7 ekip, rywalizujących o 2 miejsca w Mistrzostwach Polski, a także o medale i puchary za Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Po interesujących zawodach, złoto przypadło w udziale Gortatkom 2, które w finale pokonały Widzew. Brązowe medale pojechały z kolei do Bełchatowa.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na platformie FIBA 3x3 - TUTAJ

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Gortatki 2 (UKS Szkoła Gortata Łódź) - Marta Obrębska, Anna Chwalbińska, Oliwia Dajer, Emilia Szczepaniak
2. Widzew Łódź - Natalia Śliwińska, Maria Duczek, Aleksandra Graczyk, Roksana Krawul
-----------------------------------------
3. MUKS Bełchatów - Oliwia Marciniak, Patrycja Lenart, Roksana Madej, Zuzanna Warnecka
4. Gortatki 1 (UKS Szkoła Gortata Łódź)
5. Widzew II Łódź
6. AKS SMS SP 29 II Łódź
7. AKS SMS SP 29 I Łódź

Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju: Patrycja Lenart (MUKS Bełchatów) - 22 punkty

Najlepiej rzucająca za 2 punkty: Oliwia Marciniak (MUKS Bełchatów) - 5 celnych