24.04.2022

Rozgrywki

Odsłon: 594

Juniorki z Aleksandrowa Ł. na 3. miejscu w Polsce

Za nami przepiękne chwile sportowych uniesień podczas Wielkiego Finału Mistrzostw Polski juniorek (U17), które odbyły się w Gdyni. Aleksandrowskie koszykarki zajęły po raz pierwszy w historii, w tej kategorii rozgrywkowej, miejsce medalowe!

W fazie grupowej aleksandrowianki walczyły z drużynami z Rybnika (ostatecznie VIII miejsce), Gdańska (Mistrzynie Polski) oraz z Gdyni (V miejsce). Po niesamowitych emocjach wyszły z drugiego miejsca w grupie i awansowały do najlepszej "czwórki" turnieju finałowego! W półfinale zmierzyły się z drużyną z Żyrardowa, którą i tym razem nie udało się pokonać.

W walce o III miejsce UKS Basket spotkał się z Mistrzem Wielkopolski tj. UKS Lider Swarzędz, przeciwnikiem nieobliczalnym, który w fazie grupowej rozpoczął udział w Gdyni od wysokie przegranej z żyrardowiankami (66:44), wygrał w derbach woj. wielkopolskiego po zaciętym boju zespół MUKS Poznań (69:66), a w ostatnim meczu fazy grupowej po dogrywce pokonał Widzew Łódź (64:69), eliminując tym samym łódzki zespół z walki o medale. W półfinale aleksandrowianki całkowicie oddały pole gry gdańszczankom, by zbierać siły do walki o III miejsce, i przegrały ze Szkołą Gortata Politechniki Gdańskiej (23:91).

W rywalizacji o brązowe medale, juniorki z Aleksandrowa Łodzkiego miały wymarzony początek. Skoncentrowane, zaangażowane i wierzące w końcowy sukces pierwszą kwartę zakończyły wynikiem 12:2. Ale jak to bywa z "Basketkami" nie mogło zabraknąć emocji! W drugiej części meczu słaba gra w obronie, przyczyniła się do odrobienia pięciu oczek przez swarzędzanki. Na dłuższą przerwę nasze dziewczyny schodzą przy wyniku 24:19. Po przerwie odbudowują się w defensywie i zatrzymują UKS Swarzędz na 12 pkt., a same dokładają kolejne punkty do przewagi Ostatnia kwarta również pokazała jak ważny elementem jest koncentracja! Aleksandrowianki wytrzymują nacisk koszykarek ze Swarzędza i przechodzą do historii aleksandrowskiej koszykówki, zdobywając pierwszy medal w kategorii juniorek (U17).

UKS Lider Biofarm Swarzędz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 44:53 (2:12, 17:12; 12:15, 13:14)