Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

16.05.2022

Rozgrywki

Odsłon: 767

Piotr Ciesielski

Mistrzowie Województwa Łódzkiego 3x3 wyłonieni!

Miniony weekend przebiegał w Łodzi pod hasłem Mistrzostw Województwa Łódzkiego w koszykówce 3x3. 

 W hali Vera Sport przy ul. Siewnej w Łodzi rozegrano turnieje o tytuł najlepszej drużyny w koszykówce 3x3 w kategoriach U23, U17 i U15, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Wręczono zatem aż 6 kompletów medali, a w rywalizacji wzięło udział kilkadziesiąt zespołów. 

Dwa tytuły mistrzowskie przypadły w udziale drużynom, reprezentującym ŁKS Koszykówka Męska, zaś po jednym - PTK Pabianice, PKK 99 Pabianice, Ósemkę Skierniewice i Widzew. Z kolei w łącznej liczbie miejsc na podium niekwestionowanym liderem jest ŁKS KM, który tych medali zdobył aż 6.

Poniżej końcowe klasyfikacje w poszczególnych kategoriach, a także linki do szczegółowych wyników, dostępnych na platformie FIBA 3x3.

U23K - WYNIKI

1. Ósemka Skierniewice - Julia Zbudniewek, Karolina Zaborska, Natalia Łopińska, Wiktoria Maślanka
2. PTK Pabianice
3. Widzew Łódź
4. 3x3 4EVER Academy (Basket 4EVER Ksawerów)

U23M - WYNIKI

1. PKK 99 Pabianice - Szymon Gralewski, Maciej Strzelczyk, Mateusz Okruszek, Wojciech Wierzchowski
2. ŁKS KM 3x3
3. ŁKS Coolpack (ŁKS KM)
4. ŁKS Kocury (ŁKS KM)

U17K - WYNIKI

1. Widzew Łódź - Aida Miazek, Natalia Wieczorek, Nikola Tomasik, Oliwia Janicka
2. 3x3 4EVER Academy II (Basket 4EVER Ksawerów)
3. Gortatki (UKS Akademia Gortata)
4. 3x3 4EVER Academy (Basket EVER Ksawerów)
5. Widzew II Łódź
6. PTK Pabianice

U17M - WYNIKI

1. ŁKS Hakuna Matata (ŁKS KM) - Szymon Kraszewski, Jakub Mycko, Jakub Zapart, Mikołaj Duda
2. ŁKS Papi Boys (ŁKS KM)
3. ŁKS Życie to są chwile (ŁKS KM)
4. Ósemka Skierniewice
5. ŁKS Sieki (ŁKS KM)
6. Start I Łódź
7. UKS Siódemka Kutno
8. PKK 99 Pabianice
9. Start II Łódź

U15K - WYNIKI

1. PTK I Pabianice - Martyna Stępińska, Natalia Dobrosz, Weronika Nowakowska, Wiktoria Uławska
2. 3x3 4EVER Academy (Basket 4EVER Ksawerów)
3. KS Sirmax Kutno I
4. KS Sirmax Kutno II 
5. Widzew Łódź
6. Gortatki MG (UKS Akademia Gortata)
7. Gortatki 13 (UKS Akademia Gortata)
8. PTK II Pabianice

U15M - WYNIKI

1. ŁKS Basketball (ŁKS KM) - Adam Kołodziejczyk, Aleksander Lindner, Dawid Cichocki, Jan Feldman
2. Piotrkowskie Orły 07 (UMK Piotrcovia)
3. Ósemka Skierniewice
4. UKS Siódemka Kutno
5. Kuzyn (PKK 99 Pabianice)
6. ŁKS piłaaa (ŁKS KM)
7. Team Coach (PKK 99 Pabianice)
8. ŁKS Rozpędzone Trójeczki (ŁKS KM)
9. Piotrkowskie Orły 08 (UMKS Piotrcovia)
10. Team Stryków (TK Basket Stryków)
11. Gama Basket (TK Basket Stryków)

Już w najbliższy weekend, tj. 21-22 maja 2022 r., odbędą się turnieje strefowe, których stawką będzie awans do finałowych turniejów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Szczegółowe informacje zostały rozesłane do zainteresowanych klubów.

Tagi: MWŁ 3x3

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Platin Studio SandBus Tabaco Hotel Manufaktura MAKiS Vera Sport Gremium

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski Urzad Miasta Lodzi PZkosz