Rozgrywki

Odsłon: 789

Piotr Ciesielski

Basket 4EVER Ksawerów mistrzem żaczek

Zawodniczki Basketu 4EVER Ksawerów okazały się bezkonkurencyjne w kategorii żaczek (U12K) i pewnie sięgnęły po tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego.

Areną zmagań turnieju finałowego "A" żaczek była hala w Ksawerowie, gdyż to właśnie Basket 4EVER wygrał fazę zasadniczą, notując 17 zwycięstw przy tylko 1 porażce. W spotkaniu półfinałowym, gospodynie pewnie pokonały Basket Stryków 63:33. W drugim spotkaniu UMKS Księżak Łowicz pokonał Łódzki Klub Sportowy.

Potyczka o brązowe medale była najbardziej zaciętym meczem dnia. Przez 3 kwarty na prowadzeniu utrzymywały się zawodniczki ze Strykowa, które w pierwszej odsłonie zbudowały 8-punktową przewagę, powoli, ale systematycznie nadrabianą przez łodzianki. O zwycięstwie ŁKS-u zdecydowało ostatnie 10 minut, które łodzianki wygrały 16:6, a cały mecz 52:43.

Spotkanie o tytuł mistrzowski i złote medale od początku kontrolowały gospodynie, które pewnie wygrały 49:26.