3x3

Odsłon: 288

Bartłomiej Wojdak

Basketmania 2024 - zwycięzcy Lotto 3x3 Quest

Blisko 40 drużyn z całej Polski wzięło udział w turnieju seniorskim w 28. edycji „Basketmanii” tj. największego i najstarszego w Polsce turnieju koszykówki 3×3. Rozgrywano mecze w turnieju kobiet, jak i mężczyzn.

W kategorii OPEN mężczyzn wygrała BM Stal 3x3 I (Thomas Davis, Michael Hicks, Piotr Karpacz, Marcin Zarzeczny), która pokonała zespół ISETIA Fabe Polska (Marcin Dymała, Wojciech Fraś, Tekin Guvercin, Kacper Rogowski) Zgodnie z regulaminem, drużyny te nie mogły wywalczyć awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Polski 3x3, bowiem nie składały się w całości z zawodników posiadajacych polskiego obywatelstwa. W meczu o III miejsce łódzkiego turnieju Polonia Warszawa (Patryk Anders, Piotr Dąbrowski, Tomasz Rudko, Mateusz Witek) pokonała NFZ Team, 21:13. W związku z tym, że Polonia juz wcześniej wywalczyła awans do turnieju finałowego (w LOTTO 3x3 Quest Ostrów Maz.), żadna z drużyn uczestniczących w LOTTO 3x3 Quest Łodź nie otrzymała promocji do finałów w Katowicach.
„Szkoda, że w tym roku nie udało się zagrać przy Manufakturze, ale Łódź nie zawodzi - było tu dużo dobrych drużyn. Myślałem, że takim przedwczesnym finałem było nasze starcie z Isetią SK Store w ćwierćfinale, ale jednak Isetia Fabe Polska sprawiła nam więcej problemów. Musieliśmy się solidnie napracować, ale szczęśliwie udało nam się wygrać. Gratuluję wszystkim uczestnikom” – powiedział Marcin Zarzeczny, koszykarz BM Stali 3x3 I.

W finale Pań, spotkały się dwie niepokonane w turnieju drużyny. Decydująca rozgrywka stała pod znakiem dominacji legionistek (Dominika Fiszer, Marta Marcinkowska, Amalia Rembiszewska, Karolina Stefańczyk), dla których był to już drugi triumf w tegorocznym cyklu LOTTO 3x3 Quest - poprzednio zwyciężyły w Bydgoszczy. Zgodnie z regulaminem rozgrywek w przypadku zwycięstwa w turnieju przez zespół, który ma już awans do turnieju finałowego, kwalifikacje otrzyma drużyna z kolejnego miejsca tj. II lub III miejsca, a więc ISETIA (Kinga Dzierbicka, Jastina Kosalewicz, Agata Stępień, Żaneta Szczęśniak) jest drugim zespołem, który zobaczymy w turnieju finałowym Mistrzostw Polski 3x3 kobiet w Katowicach (10-11 sierpnia br.). W meczu o III miejsce łódzkiego turnieju Drużyna AA (Anna Kudelska, Aleksandra Rok, Katarzyna Pęcina, Pola Kaźmierczak) pokonała MUKS Piaseczno I, 17:12

Komplet wyników turnieju żeńskiego TUTAJ

Ze względu na niesprzyjającą pogodę, turniej po raz pierwszy w 28 letniej historii został rozegrany w hali klubu sportowego. Do tej pory zawsze był to rynek Manufaktury lub ul. Piotrkowska.