Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

10.04.2024

3x3

Odsłon: 987

Piotr Ciesielski

Mistrzostwa Strefy ŁÓDŹ 3X3 - zespoły

Aż 109 zespołów zgłosiło się do rozgrywek młodzieżowych Mistrzostw Strefy ŁÓDŹ w koszykówce 3x3.

Mistrzostwa Strefy ŁÓDŹ to pierwsza możliwość uzyskania bezpośredniej kwalifikacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3 (zwycięzcy każdej kategorii). To jednak nie jedyna nagroda, jaka czeka na zespoły. Drużyny zbierają bowiem punkty Grand Prix, dzięki którym można również wywalczyć awans do finałów MP.

Co więcej, trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny z województwa łódzkiego w każdej kategorii, otrzymają medale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, zaś druga, trzecia i czwarta najwyżej sklasyfikowana ekipa z terenu ŁZKosz, będzie miałą zagwarantowane miejsce w turnieju Basketmania, który odbędzie się 1 czerwca na rynku łódzkiej Manufaktury.

Do rozgrywek zgłosiło się łącznie 109 zespołów, z czego 61 z województwa łódzkiego oraz 48 z kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na dużą liczbę zespołów w cyklach U17M i U15M, dogrywamy kwestie organizacyjne, a co za tym idzie, dokładne daty, miejsca oraz systemy rozgrywek w poszczególnych kategoriach, opublikujemy w najbliższym czasie.

Poniżej liczba drużyn w każdej kategorii, a także zgłoszone zespoły z województwa łódzkiego.

U23K - 7 drużyn (4 ŁZKosz, 3 KPZKosz)

1. Basket 4EVER Ksawerów
2. LUKS Trójka Sieradz
3. Widzew I
4. Widzew II
 

U17K - 9 drużyn (4 ŁZKosz, 5 KPZKosz)

1. AS PROEM Tomaszów Maz.
2. Basket 4EVER I Ksawerów
3. Basket 4EVER II Ksawerów
4. PTK ABM Pabianice
 

U15K - 22 drużyny (14 ŁZKosz, 8 KPZKosz)

1. AS PROEM Tomaszów Maz.
2. Basket 4EVER I Ksawerów
3. Basket 4EVER II Ksawerów
4. Basket Stryków
5. LUKS Trójka Sieradz
6. ŁKS KK I Łódź
7. ŁKS KK II Łódź
8. MKS Ósemka I Skierniewice
9. MKS Ósemka II Skierniewice
10. PTK Pabianice
11. UKS Akademia Gortata I Łódź
12. UKS Akademia Gortata II Łódź
13. Widzew I
14. Widzew II
 

U23M - 10 drużyn (7 ŁZKosz, 3 KPZKosz)

1. KS Kutno
2. ŁKS PŁ Łódź
3. ŁKS PŁ II Łódź
4. ŁKS PŁ III Łódź
5. MKK Boruta Zgierz
6. PKK 99 I Pabianice
7. PKK 99 II Pabianice
 

U17M - 31 drużyn (14 ŁZKosz, 17 KPZKosz)

1. AS PROEM Tomaszów Maz.
2. AZS PWSZ Skierniewice
3. ŁKS PŁ I Łódź
4. ŁKS PŁ II Łódź
5. ŁKS PŁ III Łódź
6. MKS Ósemka I Skierniewice
7. MKS Ósemka II Skierniewice
8. MUKS Park Zduńska Wola
9. PKK 99 Pabianice
10. SKS Start Łódź
11. UKS 7 Kutno
12. UMKS Piotrcovia I
13. UMKS Piotrcovia II
14. UMKS Piotrcovia III
 

U15M - 30 drużyn (18 ŁZKosz, 12 KPZKosz)

1. AS PROEM Tomaszów Maz.
2. Basket I Stryków
3. Basket II Stryków
4. KS Kutno
5. ŁKS SG I Łódź
6. ŁKS SG II Łódź
7. ŁKS SG III Łódź
8. MKK Boruta I Zgierz
9. MKK Boruta II Zgierz
10. MKK Boruta III Zgierz
11. MKS Ósemka I Skierniewice
12. MKS Ósemka II Skierniewice
13. MUKS King Tomaszów Maz.
14. PKK 99 I Pabianice
15. PKK 99 II Pabianice
16. PKK 99 III Pabianice
17. UMKS Piotrcovia I
18. UMKS Piotrcovia II

Tagi: 3x3

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet Kreska Platin Studio Tabaco Hotel Selgros

Sponsorzy 3x3

Lotto Fundacja Lotto WSRM Manu

Partnerzy

PZkosz Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski Urzad Miasta Lodzi