Rozgrywki

Odsłon: 1050

Adriana Kopciuch

Wyniki ostatniej kolejki w PZKosz (2-3.02)

Niestety żaden z naszych zespołów nie odniósł zwycięstwa w minionej kolejce PZKosz. Rywale okazali się mocniejsi.

Energa Basket Liga Kobiet

Energa Toruń - Widzew Łódź 105:71

Jedynie w drugiej kwarcie nasze dziewczyny podjęły walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem (26:24). Niestety przegrały zdecydowanie zbiórkę aż 38-18 i mniej skutecznie zdobywały punkty niż rywalki. W toruńskim zespole nie do zatrzymania była środkowa Laura Svaryte, która zdobyła double-double (22 punkty, 15 zbiórek) przy skuteczności 75%. Natomiast MVP naszej drużyny była Dominique Wilson, która w przeciągu 34 minut na boisku zdobyła aż 30 punktów, z czego aż 16 z lini rzutów osobistych (16/17)!
W 17 kolejce rundy zasadniczej, w sobotę 9 lutego br., widzewianki zmierzą się na wyjeździe z TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

1 Liga Mężczyzn

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Polfarmex Kutno 82:63

Podopieczni Jarosława Krysiewicza, zbyt późno podjęli walkę z przeciwnikiem. Albowiem wygrali tylko czwartą kwartę 21-28. Dwóch naszych zawodników, M. Marek oraz J. Fiszer zakończyło wcześniej udział w meczu w związku z popłenieniem pięciu fauli, co zdecydowanie osłabiło grę Polfarmexu. Przegrana w ilościach zbiórek oraz niższa skuteczność to jedne z głównych przyczyn porażki w Wałbrzychu. W następnej kolejce kutnianie podejmą Biofarm Basket Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę 9 lutego br. o godz. 17,30 w Hali Sportowej SP nr 9 w Kutnie, przy ul. Jagiełły 6.

FutureNet Śląsk Wrocłąw - KS Księżak Syntex Łowicz 123:88

Twierdza "Śląsk" niestety nadal pozostaje niezdobyta. Nie był to zdecydowanie dobry mecz w obronie naszych koszykarzy, o czym świadczy strata aż 123 puntków. Drużyna trenera Mikołaja Czaja, zawiodła zdecydowanie jeśli chodzi o element zbiórek, albowiem ta różnica wyniosła aż 41-19. Sześciu graczy Śląska zanotowało dwupunktowe zdobycze w tym spotkaniu. Nasze trio (w sumie 56 punktów) Stopierzyński - Ratajczak - Kobus nie wystarczyło, aby pokonać obecnego lidera 1 Ligi Mężczyzn. Warto wspomnieć także o naszym rozgrywającym, Janie Grzelińskim, który dołożył aż 7 asyst! Kolejny mecz ekipa Księżaka rozegra w sobotę 9 lutego br. na wyjeździe, w Tychach.

2 Liga Mężczyzn

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 71:75

Ten mecz nie należał do najłatwiejszych, ale zdecydowanie wzbudzał wiele emocji wśród kibiców! Po bardzo wyrównanych trzech kwartach, nadeszła nieszczęsna ostatnia część spotkania, którą ŁKS przegrał 19-31. Sami zawodnicy, w pomeczowych wypowiedziach, przyznają, że zawiodła zdecydowanie skuteczność rzutów osobistych 9/19. Cieszy na pewno forma Barłomieja Bartoszewicza (double- double tj. 18 pkt, 13 zbiórek) oraz Kacpra Dominiaka (22 pkt, z czego 4/3 za 3 punkty!). Mimo przegarnej, całemu zespołowi należą się brawa za walkę. Kolejną okazją do wywalczenia zwycięstwa będzie mecz wyjazdowy przeciwko ekipie Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 lutego br.

1 Liga Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Mon-Pol Płock 69:108

Drużyna trenera Adama Rajkowskiego oraz Dariusza Raczyńskiego nie zdołała wywalczyć zwycięstwa, aczkolwiek był to bardzo dobry sprawdzian przed nadchodzącym turniejem finałowym U22 kobiet w Gdańsku. Zespół Mon-Polu wygrał przede wszystkim dzięki dużo większemu doświadczeniu poszczególnych zawodniczek oraz dzięki lepszym warunkom fizycznym. Blisko zdobycia double-double była Martyna Leszczyńska, która rzuciła aż 26 puntków przy skuteczności 64%! Była także najczęściej faulowaną zawodniczką w tym meczu, gdyż stawała osiem razy na lini rzutów wolnych zdobywając z niej 12 punktów (12/16, 75%). Kolejny mecz rundy zasadniczej w sobotę 9 lutego br. na wyjeździe, w Olsztynie.

Grot TomiQ Pabainice - Good Lood AZS PK Kraków 38:68

Bardzo dobra postawa w obronie krakowskiej drużyny Wojciecha Downar-Zapolskiego nie pozwoliła pabianiczankom na wygraną w tym spotkaniu. Dużo bardziej doświadczone zawodniczki przyjezdne kontrolowały wynik przez cały mecz. W zespole z Pabianic zabrakło podstawowej zawodniczki Katarzyny Szymańskiej, która zmaga się z urazem kolana. Życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót na parkiet! W Grocie najwięcej punktów 10, zdobyła Natalia Danych, nastomiast w AZS PK Kraków, 12 pkt. Agnieszka Krzywoń. Podopieczne trener Sylwii Wlaźlak następny swój mecz rozegrają w sobotę 9 lutego br. na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie MUKS Poznań.