Wyniki ostatniej kolejki PZKosz (23-24.02)

Tylko jedna łódzka drużyna odniosła zwycięstwo w mimiony weekend.

Basket Liga Kobiet:

Investinthewest ENEA Gorzów Wielkopolski - WIDZEW ŁÓDŹ 108:61
Niestety tylko w 2 kwarcie nasze zawodniczki podjęły walkę. Widzewianki dosyć znacznie uległy dużo silniejszemu przeciwnikowi z Gorzowa Wielkopolskiego. Najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu była Ijeoma Ajemba, która zanotowała 17 punktów.

1 Liga Mężczyzn:

AZS AGH Kraków - KS KSIĘŻAK SYNTEX ŁOWICZ 84:81
Kolejny ciężki mecz niestety nie zakończył się sukcesem dla drużyny z Łowicza. Praktycznie cały mecz był na styku, walka punkt za punkt. Jednakże to ekipa spod Wawela okazała się lepsza. Nie pomogła wspaniała forma Arkadiusza Kobusa, który zdobył aż 31 punktów, przy bardzo dobrej skuteczności. Łowiczanie zajmują obecnie 14 miejsce w tabeli.

STK Czarni Słupsk - POLFARMEX KUTNO 84:82
Ah te 4 kwarta.. Nie była ona udana w wykonaniu podopiecznych Jarosława Krysewicza. Przegrana 26-18 praktycznie przechyliła szalę wygranej na stronę Czarnych. Najskuteczniejszy w tym spotkaniu był Bartosz Majewski (17 pkt), natomiast 7 asyst dołożył Jakub Fiszer. Ekipa z Kutna zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli.

2 Liga Mężczyzn:

U!NB AZS UMCS Lublin - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 74:86
Podczas tego meczu prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. 1 połowa meczu zakończyła się wynikiem 38-42. Nieco osłabieni koszykarze ŁKS, po 4 faulu Bartłomieja Bartoszewicza, skutecznie potrafili wyjść na prowadzenie. Na 5 minut przed końcem meczu podopieczni Piotra Zycha zanotowali run 19:0, dzięki czemu odnieśli jakże ważne zwycięstwo w Lublinie. Po raz kolejny najskuteczniejszy był Kacper Dominiak (24 pkt).

1 Liga Kobiet:

SMS PZKosz II Łomianki - UKS BASKET SMS ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI 70:60
Druga połowa okazała się niestety gorsza w wykonaniu koszykarek z Aleksandrowa. Zdecydowana przegrana w zbiórkach 55-39 również przyczyniła się do przegranej. Najskuteczniejszą zawodniczką UKS BASKET była Martyna Leszczyńska (27 pkt).

GROT TOMIQ PABIANICE - Tęcza Leszno 66:69
Podopieczne trener Sylwii Wlaźlak były bardzo blisko wygranej! Nieznacznie gorsza skuteczność była prawdopodobnie jedną z przyczyn przegranej. Pabianiczanki nie powstrzymały świetnie dysponowanej Aleksandry Pietraszek (23 pkt) oraz Julii Tyszkiewicz (12 pkt) - zawodniczki występującej na codzień w ekstraklasowym zespole CCC Polkowice. Cieszy nas bardzo znakomita forma Magdaleny Grzelak! Zanotowała double-double (18 pkt i 16 zbiórek!).