Adriana Kopciuch

Wyniki ostatniej kolejki PZKosz (02-03.03)

Basket Liga Kobiet

Wisła CANPACK Kraków - WIDZEW ŁÓDŹ 89:57
Widzewianki jedynie w 3 kwarcie były w stanie postawić się silnemu rywalowi. Niestety nie udało się powstrzymać niesamowitej Marí Conde, która w przeciągu zaledwie 25 minut gry, zdobyła 25 punktów i 10 zbiórek. Zespoł Emeldina Omanića przegrał zdecydowanie walkę o zbiórki (46-31) oraz zawiodła skuteczność rzutów z gry, albowiem 30% skuteczności Widzewa przy 50% Wisły. Najwięcej punktów dla łódzkiej drużyny zdobyła Dominique Wilson - 19. Widzew zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli EBLK.

1 Liga Mężczyzn

POLFARMEX KUTNO - Enea Astoria Bydgoszcz 64:94
Trzecia kwarta przekreśliła szansę na wygraną Polfarmexu.. Koszykarze trenera Jarosława Krysewicza przegrali ją aż 8-27! Elementem, który był przyczyną przegranej, była dużo gorsza skuteczność rzutów do kosza z gry naszych koszykarzy, zaledwie 36% w porównaniu do Astorii - 53%. Jedynie dwaj zawodnicy zanotowali dwucyfrowe zdobycze punktowe, a mianowicie: Bartosz Majewski - 14 pkt oraz Patryk Gospodarek - 13 pkt. Polfarmex zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli 1 ligi.

KS KSIĘŻAK SYNTEX ŁOWICZ - Górnik Trans.eu Wałbrzych 90:88
W tym spotkaniu emocji nie zabrakło! Był to niezwykle udany w wykonaniu Księżaka mecz! Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa, jednakże kilku zawodników szczególnie przyczyniło się do wygranej, m.in: Marcin Salamonik - 27 pkt (4x3 pkt), Arkadiusz Kobus - 19pkt (3x3 pkt) oraz Jan Grzeliński - 15 pkt i 9 asyst! Oby tak dalej Panowie!
Księżak zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli 1 ligi.

2 Liga Mężczyzn

ŁKS AZS UŁ SG ŁÓDŹ - ZKS Stal Stalowa Wola 90:60
W 24 kolejce 2 ligi mężczyzn, koszykarze ŁKS w pełni zrewanżowali się za przegraną w Stalowej Woli. Od pierwszego gwizdka kontrolowali mecz, utrzymując i powiększając znaczną przewagę punktową. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole Szkoły Gortata był Jacek Gwardecki - 18 pkt. Podopieczni trenera Piotra Zycha zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli 2 ligi (gr.B).

1 Liga Kobiet

UKS BASKET SMS ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI - ARKA II Gdynia 61:87
Zawodniczkom trenera Adama Rajkowskiego nie wystarczyło sił aby powalczyć o zwycięstwo w drugiej połowie meczu. Uległy one znacznie Arce w 3 kwarcie 8-22.. Na uwagę zasługuje świetna forma Martyny Leszczyńskiej, która zanotowała kolejne double-double (25 pkt, 17 zbiórek!). Była to także doskonała okazja do tego, aby zobaczyć, świetnie dysponowaną w tym spotkaniu, byłą zawodniczkę Pabianic - Justynę Rudzką (5x3 pkt, 81% skuteczności z gry!) oraz Julię Piestrzyńską - 7 punktów i 6 asyst. Była to ostatnia kolejka rundy zasadniczej, a to oznacza, iż UKS BASKET zagra w fazie play-out przeciwko KKS Olsztyn o utrzymanie w 1 lidze kobiet.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - GROT TOMIQ PABIANICE 66:72
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, Pabianiczanki odniosły zwycięstwo. Najlepiej punktującymi zawodniczkami Grotu były: Natalia Danych - 26 pkt (3x3 pkt) oraz Magdalena Grzelak - 19 pkt. Dzięki wygranej, zawodniczki trener Sylwii Wlaźlak będą miały okazję powalczyć o jeszcze wyższe miejsce w 1 lidze kobiet. Przed dziewczynami faza play - off, a w niej pierwszy mecz przeciwko KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.