Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

08.07.2019

Rozgrywki

Odsłon: 518

Piotr Ciesielski

Zmiany w regulaminach - opłaty za przełożenie meczu

 Kolejna zmiana, zaproponowana przez Wydział Rozgrywek ŁZKosz przed nadchodzącym sezonem i zaakceptowana przez Zarząd ŁZKosz, dotyczy opłat za przekładanie meczów.

 Postanowiono znieść opłaty za przełożenie spotkań, jeśli będzie to miało miejsce z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem. Wydział Rozgrywek ŁZKosz uznał, że takie zmiany nie wpływają ujemnie na organizację ligi i można zrezygnować z opłat. Z drugiej strony, podniesiono opłaty za przełożenia "na ostatnią chwilę", czyli dokonane na mniej niż 7 dni do meczu.

Zmiany mają na celu zmniejszenie liczby sytuacji, w których mecze są przekładane z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem. Powoduje to duże problemy organizacyjne zarówno dla drużyn (zamówiona hala, transport itd.), jak i dla Wydziału Sędziowskiego i samych sędziów. Prosimy zatem o przemyślenie terminarzy już na początku rozgrywek i w przypadku konieczności dokonania zmiany terminu, zająć się tym odpowiednio wcześnie.

Warto także podkreślić, że w przypadku "przełożeń z urzędu", procedura również powinna zostać przeprowadzona odpowiednio wcześnie. Jeśli klub ma świadomość konieczności przełożenia z urzędu np. miesiąc przed terminem meczu (np. powołanie zawodników do kadry wojewódzkiej), a wniosek zostanie skierowany 4 dni przed meczem, opłata zostanie naliczona.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, przełożenia meczów odbywać się będą poprzez system ESOR (z wyjątkiem cykli rozgrywanych w formie turniejów - tutaj obowiązuje forma mailowa).

Nowe opłaty za przełożenie meczów:
BEZ OPŁAT - powyżej 14 dni przed meczem
50zł - 7-14 dni przed meczem
100zł - mniej niż 7 dni przed meczem

Za "termin meczu" przyjmuje się:
- pierwotną datę, ujętą w terminarzu (w przypadku przełożenia meczów na termin późniejszy)
- nową datę rozegrania meczu (w przypadku przełożeń na termin wcześniejszy)

Dodatkowo, przy przełożeniu meczu na mniej niż tydzień przed nim, należy uzyskać pisemną zgodę Wydziału Sędziowskiego.

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz