Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

11.07.2019

Rozgrywki

Odsłon: 771

Piotr Ciesielski

Zmiany w regulaminach - terminarze

Wydział Rozgrywek ŁZKosz informuje o zmianach w regulaminach, wprowadzonych do rozgrywek ŁZKosz 

 Wydział Rozgrywek ŁZKosz przyjął przed sezonem 2019/2020 zasadę, wprowadzającą jeden wolny weekend przed turniejami strefowymi (w kategoriach, gdzie rywalizujemy w ramach strefy Bydgoszcz) lub turniejami finałowymi (w rozgrywkach dziecięcych). Terminarze ustalone będą zatem w ten sposób, aby pomiędzy ostatnią kolejką ligową, a opisanymi wyżej turniejami, było co najmniej 1,5 tygodnia przerwy.

Zmiana ta pozwoli na odpowiednie przygotowanie sportowe drużyn, a także na zaplanowanie spraw organizacyjnych (zarówno dla gospodarza turnieju - noclegi, hala, wyżywienie itd., jak i dla drużyn przyjezdnych - np. transport). Pozwoli to również na uniknięcie sytuacji, gdy w przypadku udziału w turnieju strefowym pięciu lub sześciu zespołów, trzeba byłoby go rozpoczynać 1 lub 2 dni po ostatniej kolejce ligowej.

Początek sezonu w rozgrywkach ŁZKosz zaplanowano na weekend 12-13 października (rozgrywki U13 i starsze). Rozgrywki dziecięce ruszą z kolei w połowie listopada.

Wydział Rozgrywek ŁZKosz, na wniosek klubów, biorących udział w rozgrywkach, przy tworzeniu terminarza postara się w miarę możliwości, o zaplanowanie trzech weekedów przerwy na ferie zimowe w rozgrywkach młodzieżowych.

Turnieje finałowe w cyklach dziecięcych odbędą się w maju 2020 roku. Jeśli będzie taka możliwość, wynikająca z kalendarza, Wydział Rozgrywek zaplanuje po jednym turnieju finałowym na dany weekend, aby finały mogły mieć odpowiednią oprawę i promocję.

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz